Keresés

Részletes keresés

pagrus Creative Commons License 2016-03-04 21:52:04 15408

Annyiból érdemes, hogy RAW-ból elkövetve elég egyszer betenni az adott objektív profiljába (ami még más dolgokat is tartalmazhat, vignettálás, CA korrekciója stb.) aztán már automatikus a használata.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016-03-04 21:36:07 15407

Akkor erdemes, ha zavar valaminek a szine, vagy fontos a pontos szinvisszaadas.

A hozzászólás:
bestpixel Creative Commons License 2016-03-04 21:21:53 15405

Rosszul fogalmaztam: tudom, hogy lehet korrigálni így a színvilágot (nyilván), a kérdés inkább az, hogy érdemes-e, illetve, mikor érdemes.

Előzmény:
bestpixel Creative Commons License 2016-03-04 21:17:16 15404

Hát nem tudom, hogy mennyire lehet fehéregyensúllyal korrigálni a különböző objektívek színvilágát. Egyszer pár 50 mm-es obival készítettem egy tesztet: Pancolar, Takumar, Voigtländer Color Ultron, meg vagy 2-3 modernebb obi volt. Nem állítottam sem az expozíciós értéket, sem a világítást, csak az obikat cserélgettem. Hát ledöbbentem a színvisszaadásbeli különbségeken!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!