Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016-03-04 21:26:54 15406

Nem, mert nem egyenlő arányban húzzák el a színeket.

bestpixel Creative Commons License 2016-03-04 21:21:53 15405

Rosszul fogalmaztam: tudom, hogy lehet korrigálni így a színvilágot (nyilván), a kérdés inkább az, hogy érdemes-e, illetve, mikor érdemes.

A hozzászólás:
bestpixel Creative Commons License 2016-03-04 21:17:16 15404

Hát nem tudom, hogy mennyire lehet fehéregyensúllyal korrigálni a különböző objektívek színvilágát. Egyszer pár 50 mm-es obival készítettem egy tesztet: Pancolar, Takumar, Voigtländer Color Ultron, meg vagy 2-3 modernebb obi volt. Nem állítottam sem az expozíciós értéket, sem a világítást, csak az obikat cserélgettem. Hát ledöbbentem a színvisszaadásbeli különbségeken!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!