|
|
|
|
 |
Jahno
2016-03-04 21:26:54
|
15406
|
Nem, mert nem egyenlő arányban húzzák el a színeket. |
|
 |
bestpixel
2016-03-04 21:21:53
|
15405
|
Rosszul fogalmaztam: tudom, hogy lehet korrigálni így a színvilágot (nyilván), a kérdés inkább az, hogy érdemes-e, illetve, mikor érdemes. |
|
A hozzászólás:
 |
bestpixel
2016-03-04 21:17:16
|
15404
|
Hát nem tudom, hogy mennyire lehet fehéregyensúllyal korrigálni a különböző objektívek színvilágát. Egyszer pár 50 mm-es obival készítettem egy tesztet: Pancolar, Takumar, Voigtländer Color Ultron, meg vagy 2-3 modernebb obi volt. Nem állítottam sem az expozíciós értéket, sem a világítást, csak az obikat cserélgettem. Hát ledöbbentem a színvisszaadásbeli különbségeken! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|