Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-03-01 22:43:53 898

1600lumen az ugye az "izzó" fénykibocsátása. Ha ettől 1 méterre, egy 1 négyzetméteres területen mérünk, 1600lux-ot kapunk. Ha a lámpát a plafonra rakjuk és a belmagasság 2,65 méter akkor fejmagasságban (1 méterre a lámpától) 1600 lux, az asztalon (2 méterre a lámpától) már kevesebb, a padlón meg még kevesebb. Ennek a kiszámolását nem tudom fejből, de ha valaki tudja, írja már meg. Mármint a távolságtól függően milyen mértékben csökken a megvilágítás. (lux)

 

Rettenetesen sokat segít a szórt fényes bevilágításban ha a plafont alulról világítják meg, kb 30 cm távolságból, s így a fehér plafon lederíti a szobát. Sokkal kellemesebb a szemnek. Ugyanez az izzó egy ufólámpában, amitől a plafon nem kap fényt sokkal sokkal sötétebbet csinál, és olyankor kell a sokezer lumenes led, holott 1000 is tökre elég lehetne.

A hozzászólás:
hlacxx Creative Commons License 2016-03-01 22:23:46 897

Kedves cl1984!

 

Azért vakít, mert 1600 lm a fényereje. Vegyél kisebbet pl. 600-1000 lm-eset és rakjál fel többet. Te magad is ki tudod számolni, hogy mennyi kell, ha beszorzod az alapterületet (m2) a megvilágítással. Otthon egy szobában kb. 300 lux elég. Vagyis monduk egy 10m2 es szobába kb. 3000 lm kell összesen. A beépíthető mélysugárzók szögét is figyelembe kell venni, ha egyenletes fényelosztást akarsz.  (60-120 fokosat érdemes, ha nem a pontvilágítás a cél) Egy folyosóra, közlekedőre elég pl. 100 lux is.

 

Én ezeket javaslom: http://www.johanis.hu/vilagitas-85/led-lampatestek-123/led-belteri-lampak-124/led-mennyezeti-lampak-127/led-melysugarzok-148

Az NVC nagyon megbízható márka, nem fogsz benne csalódni.

Ha az egész házba ilyesmiket akarsz (vagyis nem csak 1-2 darab kell egy fajtából), akkor szerintem érdemes megkeresni őket emailben, mert az ilyen cégeknél mindnig lehet projekt árat kérni...

 

Ha valakit esetleg érdekelnek LED tápegységek, ugyanitt most találtam tök jó áron (az árgépben pl. a legjobb):

http://www.johanis.hu/elektronika-83/adapterek-tapok-98/led-tapegysegek-157

 

Üdv.

hlacxx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!