|
|
|
|
 |
Rőth Sándor
2016-02-29 23:55:33
|
15387
|
Nekem is a Color Ultron a kedvencem az 50-esek kozul, nem M42-es, QMB Rollei bajonettje volt, de ki lehet cserelni a hatuljat. |
|
A hozzászólás:
 |
pagrus
2016-02-29 23:47:19
|
15386
|
Azt hiszem pont a Jupiter 37-A vége leszerelhető és másik vég (pl. Nikon) tehető rá, szóval nem is csak M42-es. Van pár új optika ami nagyon jó és van karaktere is, nekem a Voigtlander a kedvencem, azok is többféle véggel készülnek. Vignettálás és kissé görbült "képsík" ami ezt a hatást okozza ezeknél, ugyanakkor aszférikus lencse is van némelyikben, egyszerre modernek és retrók. |
|
Előzmény:
 |
Vaporshark
2016-02-29 21:06:38
|
15381
|
Egyszerre reagálok mindkettőtöknek. lehet hogy tényleg nem volt fer példa. Amit a sarkokon látsz a pancolar-nal nekem kimondottan tetszik, ha kenődik kicsit a kép széle, volt egy meyer 100 2.8-am, az is csinálta csak durvábban, ezekben a régi üvegekben pont azt szeretem hogy van karakterük, van a képükben némi optikai hiba, sajnos a legtöbb modern optikának nincs karaktere... Egyébként a takumarokkal sajnos nem barátkoztam meg , egy 28mm 3,5 van itthon, de a többség nem ejtett rabul (nem Tudom mi volt ennek az oka, talán az hogy a régiek közül elég nagy a választék és más gyártók felé mentem) . A zeiss-eket nagyon szeretem, abból van régi meg új is, a régi minolták és konica üvegek is érdekesek... na meg a régi manuális canon FD és RF lencsék. :) meg a méret miatt mostanában figyelgetem a zuiko-kat is. :)
de amit az színekkel kapcsolatban írtok az nem hinném hogy összejöhet, szerintem ez nem ilyen egyszerű. próbáltam minolta 85 1.4 és czj 85 1.4 képét egymáshoz közel hozni de nekem nem ment. mondjuk ezek újabbak üvegek de ég és föld a kettő színvilága, ezt nem oldja meg egy wb beállítás. De persze nem akarok okoskodni, csak a véleményet osztom meg. Bocsánat ha ez szigorúan csak m42 topic
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|