Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016-02-29 20:20:30 15380

Almát almával, körtét körtével!

Az az Auto Tak 2/55 nem egy Canon FE korabeli lencse, meg árban sem egy ligában vannak, stb.

Konkrétan az már nem pusztán életlenség lágyság amit a Pancolarnál látsz a sarkokban, mert rekeszelésre sem nagyon javul. A Takumar sokkal kiegyenlítettebb.

A színekre Sándor megadta a választ, azt bármikor egy WB igazítással helyre tudod tenni.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016-02-29 19:54:17 15379

Akkor szerencses vagy, ki tudod valasztani magadnak, amelyik jobban tetszik. Ha az objektiven keresztul allitasz WB-t, a szinek is jok lesznek mindegyikkel.

A hozzászólás:
Vaporshark Creative Commons License 2016-02-29 19:50:00 15378

most ezt a teszt konkrétan arról szól hogy élsebb a takumar ? az élesség egy dolog, ha azt akarok felcsapok egy 55 1.8 FE sonnart. imádom a zeiss lencséket, bokeh-ban és színelőeadásban nálam jobb a panci. Nekem is van szerencsém pár darabhoz. :) 

Előzmény:
monyesz Creative Commons License 2016-02-29 19:41:30 15376

Nem túl merész szerintem: http://forum.mflenses.com/test-6x50-55mm-3xtakumar-nikkor-pancolar-yashinon-t24095.html

Figyeld a képsarkokban mekkora az eltérés!

 

Van Pancolarom egyébként, a 8 lamellés verzió.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!