Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016-02-29 17:45:37 15372

Egyrészt ritkaság, másrészt jó (ez most egy viszonylagos fogalom, mindenkinek más tartozhat ebbe a kategóriába).

A sonnar egy építési típusa az objektíveknek (a Zeiss egy márkanév csak, ugyan nagyon jóhírű, hasonlóan a Takumar-Pentax-hoz), a lencsék száma, csoportba rendezése, alakja alapján. Tehát az összes sonnar alapvetően azonos (nyilván az ördög a részletekben lakozik). Hogy mit tartanak értékesebbnek, az sok mindentől függ. Általában a régi márkanevek nagyobb hírűek, lásd Meyer-Görlitz vs Pentacon, aholis a Pentacon az NDK-ban született márkanév.

A Meyer/Pentacon 300 tudtommal 5 elemű, úgyhogy az nem sonnar rendszerű objektív.

nemethla Creative Commons License 2016-02-29 17:35:23 15371

A Pancolarok se annnyira aranyak, mint egy 1,4 Takumar.. de valóban, a 4/300 Pentacon ( ami eredetileg Meyer optic Görlitz volt, és meyerként még egy 4,5/300-ast is tudott) nem azonos a 4/300 Sonnarral..

 

Ez a Meyer/Pentacon metszeti képe:  

Ezek meg a két kül évjáratú Sonnaréi:         

 

  

 

Látható az elrendezésbeli eltérés...

A hozzászólás:
In Lak'ech Creative Commons License 2016-02-29 16:07:52 15370

Világos. Köszi!

 

Ennyire jó ez a Takumár??? Iszonyat meggyőzőek a mellékelt fotók. Pedig egy laikusnak nem sokat mond a Takumár. Pontosabban nem nagyon mozdultam volna rá.

 

És engedj meg még egy kérdést. Ezek szerint a Sonnar, az egy optikai elrendezésnek a fantázianeve ( a Zeissnél)? És ha igen, akkor az összes Sonnarnak, fókusztól függetlenül ugyanolyan a belső elrendezése? Vagyis a 4/300-as Sonnar, és 4/300-as Pentacon nem ugyanolyan optikai elrendezésűek?

 

Azt sejtem, hogy a Sonnar értékesebb. Ahogyan a Pancolar is értékesebb, mint a Pentacon. Van egy Pancolar 1,8/80-as obim,arról tudom, hogy arany ára van. :-)

 

Bocs az ömlesztett kérdésekért.

Előzmény:
monyesz Creative Commons License 2016-02-29 15:58:19 15369

onkrétan meg ez: http://www.pentaxforums.com/lensreviews/Takumar-58mm-F2.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!