Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2016-02-16 16:28:09 15357

A régi típusú Helios szétcsavarható. Az új, talán beugróblendés nem. A régi két alapegységre szedhető szét, az egyik a többekezdésű menetes fókuszáló egység, valamint az optikákat és az íriszt magában foglaló egységre. Semmit nem kell összejelölni, mivel te nem a menetes anyát akarod levenni a többekezdésű menetről. Ugye jól gondolom?

 

Ez szétszedhető:  http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objektiv_es_tartozekai/objektiv/egyeb/helios_44_2_orosz_szovjet_fenykepezogep_objektiv_2164870709.html

 

Ez nem:http://www.objektivek.com/objektiv/helios_44m_58mm_f2

 

Ha neked a szétszedhető van, akkor bőrkesztyűvel megfogva (két emberes is lehet) egy hirtelen rántással megoldódik. Kb. 200 db.-ot szedtem szét jó 10 évvel ezelőtt.

Astroman11 Creative Commons License 2016-02-16 13:11:39 15356

http://images.google.de/imgres?imgurl=http://forum.mflenses.com/userpix/20105/2937_1_3.jpg&imgrefurl=http://forum.mflenses.com/repairing-helios-44-2-i-need-help-t28807.html&h=533&w=800&tbnid=G8XNcfwP1nX9zM:&tbnh=90&tbnw=135&docid=bOv8GzTL2yN-GM&usg=__PteTxSQ26i6T2lddVHnrLStJJaE=&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwi629WEoPzKAhWivYMKHdILCJ8Q9QEIKzAE

 

 

A megsatuzás kicsit durva lépés volt - deformálódhat az obi váza és akkor már b...szhatod, szorulni fog az obid.

Viszont mielőtt szétcsavarod, a két elemet jelöld össze, mert utána meg azzal játszadozhatsz el napokig, hogy eltaláld a megfelelő menetpozíciót. :)

A hozzászólás:
medzsik55 Creative Commons License 2016-02-16 12:58:16 15355

Szereztem egy Helios 44-2-es obit, szét szeretném szedni tisztítás céljából. Néztem videókat, hogyan kell, viszont az első lépés, miszerint szét kell csavarni az egészet, nem megy, akárhogy is csavarom. Mielőtt mérgembe satupadba fognám, találkozott már valaki ilyennel? Külföldi fórumokat olvasva írták páran, hogy találkoztak szétcsavarhatatlan heliossal, viszont nem akarom elhinni, hogy amit anno összeraktak, nem lehet szétszedni. Tanácsaitokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!