|
|
|
|
 |
phoxiemaxie
2016-02-11 20:45:10
|
15352
|
Szuper! Köszönöm! |
|
A hozzászólás:
 |
nemethla
2016-02-11 19:46:07
|
15351
|
Igen. Egyvalamit fogsz majd tapasztalni, de előre jelzem: a canonok ( meg szinte minden dslr manuál obival ) hajlamosak a lerekeszelt manuál obikkal f4-f8 között egy, f8-nál szűkebb rekesznél 1,5 fényértékkel túlexponálni. Ugyanis a kereső sötétebb voltát a kinti fény csökkenésének vélik, nem tudhatja ( mert nincs rekeszszimuláció ), hogy a fénymérőre érkező fény már rekeszelt obin át érkezik. Tehát AV módban, ha gyakrabban használsz nem 1,8-2-es rekeszt, akkor legalább -1 fé korrekciót adj neki. |
|
Előzmény:
 |
phoxiemaxie
2016-02-11 18:42:17
|
15350
|
Szia! Megvettem az adaptert (sima chip nélkülit) AV azaz automata záridő választásos módban használva, tök jól exponált képeket készít egy SMC Takumar 55mm 1.8 -as obival. Akkor elvileg így már biztonságban van a váz?
Köszi előre is!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|