Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-01-31 16:52:48 890

A konyha és szoba plafon-közepikkel az a gond, hogy bármerre is fordulok, örökké árnyékot csinálok magamnak.

A hozzászólás:
Kido.Resuri Creative Commons License 2016-01-31 14:21:08 887

A plafon közepén van a fénycső most. Közben nézegetem az adatlapját a fénycsöveknek, amiket ki kéne váltani. Hát, ha sikerül is jól, fogyasztást nem fogok tudni csökkenteni szerintem. Folyosón 36W / 2800 lm, konyhában 2x 36W / 2x3350 lm, előtérben 28W / 2250 lm. A konyhában a mosogató fölé fölraktam most egy 6W spot ledet, azzal egyelőre meg vagyok elégedve, bár csak tegnap került föl... Még lesz egy a tűzhely fölött is szerintem. Ugyanilyen stílusú 4-es spotot néztünk ki a mennyezetre is, de az a 4x6W így utólag ( :( ) átgondolva elég kevés lesz. 4x480 lm, 36°. Odapróbáltam átszerelés előtt, és nagyon lesújtott az eredmény. Persze miért nem néztem meg előbb. :) Nem szabad hirtelen felindulásból vásárolni.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2016-01-31 12:41:19 885

Na oda a plafon közepére egy melegfehér ledet amit este kapcsolgattok 3 mp-ig fel-le, és fénycsővel világítsd be úgy, hogy asszonyka ne árnyékoljon önmagának. A szekrény alatti ledsort nem javaslom. Parasztvakításnak kitűnő, főleg a hidegfehér, de úgy kiveri a szemet, hogy öröm nézni, fölötte meg élesen ott a sötét szekrény. A fénycső hol volt? Célszerűbb a pult fölött a plafonon 1-et hosszában amibe nem hajol bele, és a szekrényt pedig nem 45 centisre csinálni, csak 35-re (tányérszélesség) A szekrényben is látni kell. Sok függ az agyonzsúfoltsági foktól is, ami erőssen asszonykafüggő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!