Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2016-01-24 11:06:47 101940

Akármilyen hülyén hangzik érdemes végig gondolni. Tapasztalataim nem végtelenek, tehát nem is biztos, hogy amit mondok annál nincs jobb. Máig úgy gondolom, hogy "olcsó" telében a Canon a legjobb. Mi lenne, ha vennél egy olcsó Canon vázat 450, 500 vagy 550 és mellé egy 55-250-t. Használtan ki lehetne hozni az egészet 70-80e ft-ból. Az 550-es már 18Mp, az 55-250 pedig nagyon jó. Attól még a Sony maradhatna, csak meg kell szokni a Canont is. Ha valakinek van jobb ötlete az ne tartsa meg magának.

A hozzászólás:
KozO Creative Commons License 2016-01-24 10:17:57 101939

Félreértesz.

 

Jelenleg van egy Sigma 28-300 a birtokomban, viszont a héten kaptam kölcsön egy Sony 75-300-at amit úgy látok a 150-300 tartományban élesebb. Ezért elgondolkoztam azon, mi lenne ha a Sigmám lecserélném. Csak Sony A bajonettes obi jöhet számításba amiben van AF és 300mm a vége, manuálozni már nem szeretnék. Árban sem szeretnék költeni rá többet, tehát maradnék a 30eFt környékén, 80 ezres obi nem fér bele.

 

Sigma 28-300: lehet én csináltam vele rosszul valamit, csak pár napig volt nálam. Jelenleg most kölcsönben van, de amíg használtam nem tudtam vele igazán éles képeket készíteni. Elkezdtem képeket nézni, amiket ilyen obival készültek és azt látom igenis lehet vele, csak 11-14 vagy még jobban kell rekeszelni, én csak f8-ig toltam és ez neki kevés hogy tű éles legyen.

A Sony 75-300 ami most nálam van f8-on élesebb képeket készít, viszont 300-on már erősen CA, szinte használhatatlan, a LR se tudja kiszedni azt mr rendesen. Eszembe jutott, mi lenne ha mikor kedden visszakapom a Sigma-t lecserélném, na de mire? Ekkor jöttem ide hozzátok kérdésemmel.

 

Szóval a mostani 28-300 helyett ha lenne valami árban ami jobb a 150-500 közötti tartományban, mint pl a Sony, akkor lecserélném.

 

Banditát a "van 24-85 Minoltám,de a Sigma 17-70 agyonveri" után nem fogom tudni komolyan venni. Nekem meg van egy Audi Q8-am ami a Skoda 120L-t agyonveri, nagyjából ennyire volt értelme a hasonlatnak, köszönjük. Se minőségben, se árban, se évjáratban, se semmiben nem lehet a két lencsét összevetni, nem egy ligában játszanak. Legfeljebb távdobásban, melyiket lehet messzebbre hajítani. :)

Előzmény:
Töck Jenő Creative Commons License 2016-01-24 09:35:16 101938

Minoltám nincs, de van néhány régi szovjet optikám. Szerintem igen jól teljesítenek. Van Canon 100-400-om is összehasonlításnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!