Keresés

Részletes keresés

KozO Creative Commons License 2016-01-23 21:09:00 101934

Melyik Sigma 17-70-re gondolsz? Egy linket tudnál adni?

KozO Creative Commons License 2016-01-23 20:17:25 101933

Néztem a tiéd, nekem nem olyan van. Ettől független lehet jobb a Sigma, viszont ez a Minolta FF, szóval nem feltétlen a legjobb APS-C-re.

 

vplaca

Az összehasonlításról az utómunkázott képet linkelztem, az eredetit kellett volna amit már töröltem. Két képet kiragadni pedig a 100-100-ból nem ad megfelelő értéket, a 100-a eredeti képet kéne összevetni a másik 100-zal. Mindegy, majd legközelebb, viszont lehet ha f8 helyett 11-13-ra teszem máris éles lesz, napsüzésbe semmi jelentősége, no meg ha ISO200-ra teszem se lesz semmi baja a képnek, mert vannak gpek amik eleve nem tudják a 100-at.

 

A lényeg, hogy háromra szúkítettem a dilemmám:
mostani Sigma 28-300 vagy,
Sigma 70-300 vagy,
Sony 75-300
A két utóbbi 25e lenne, az enyémnek fogalmam sincs mennyi az ára, gondolom ennyit az is megér, vagyis remélem el tudom adni legalább ennyiért.

Elkezdtem nézni a mostani obim és azt vettem észre, hogy nem csinál életlen képeket, csak brutál mód kell rekeszelni, 11-16-20 körül. Most nincs nálam a mostani, kedden visszakapom, majd kipróbálom. A Sony-t össze tudom vetni a mostanival, igazából a kérdésem az lenne, hogy Sigma 70-300 vagy Sony 75-300?

A hozzászólás:
bandita39 Creative Commons License 2016-01-23 19:35:08 101932

Van 24-85 Minoltám,de a Sigma 17-70 agyonveri :)

Előzmény:
KozO Creative Commons License 2016-01-21 08:38:40 101926

Ezt nem először hallom! Egy nagyon jó obi főleg ennyi pénzért. Kár vitába szállni, aki nem használta úgysem tudja.

 

Mindenki dicséri a Sigmákat, nekem meg azzal van rossz tapasztalatom.Megörültem, hogy 28 és 300 között nem kell obit cserélnem, milyen jó hogy mindent tud. Aha, inkább semmit.

 

Sigma 28-300 vs Sony 75-300 Ugyanaz a gép, ugyanaz a személy, ugyanaz a rekesz.

 

Van egy tesztem a Sigma vs Minoltával is 28-85mm között. Állványtól ugyanazt a képet, ugyanolyan beállításokkal. Már teljes képernyőn is látni, 1:1 képen pedig brutális a különbség. A Sigma 2006, a Minolta pedig 1985-ben került kiadásra, a 21 év nem semmi!!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!