Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2016-01-16 20:46:22 101903

Ne vegyél 10-18-at! Nálam pont most van egy próbálni. 10 mm-en, a képszéleken nagyon lágy a képe. Vagy másként megfogalmazva csak a közepe éles. A CA is elég magas. Beltérben pedig jól látszik a torzítása, kicsi a kezdő fényereje. Nem éri meg az árát (szerintem). Ennek a fának a koronája, pontosabban a jobb oldala a kép középétől indul.

f=10mm A=6,3 S=1/500 ISO=100

 

Gy

A hozzászólás:
Moris721 Creative Commons License 2016-01-13 13:56:48 101902

Nem-nem, nem szeretném lecserélni, lentebb írtam is, hogy mikor az IS-t cseréltem STM-re, akkor gondolkodtam abban, hogy esetleg a szélesebb látószög miatt venni egy 15-85-öt. De ha veszek a 18-135 alá egy 10-18-at még akkor árában van, mintha egy db. 15-85-öt vennék.És azért a 10, az csak más szög mint a 15. :)

Előzmény:
Audison Creative Commons License 2016-01-13 10:04:10 101901

Ha már megvan a 18-135 STM, akkor MAX. a 15-ös kezdő miatt érdemes lecserélned, meg esetleg az USM miatt. A stabilizátor mind a két objektívben 4-es fokozatú, bár a 15-85 híres stabilizátoráról több dicséretet lehet hallani. Nekem volt anno ilyen objektívem (STM), nagyon szép képet ad, nem nagyon marad le a 15-85-től.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!