Keresés

Részletes keresés

Moris721 Creative Commons License 2016-01-11 21:43:54 101886

Úgy érzem ez a sztereotípia eléggé elterjedt néhány objektívről. Mármint a tubus kicsúszás.És persze biztosan nem alaptalanul....

A 18-135-ről is azt állították, hogy kicsúszik a tubus. Nekem volt egy hagyományos Is-verzió. Használtan vettem, és 15.000 expó után úgy adtam el, hogy még rázogatásra sem csúszott ki a tubus. Az STM-en már raktak rá egy lock kapcsolót, hogy ne csússzon esetleg vissza, most ilyenem van, használtan vettem, de nem csúszik ki ez sem. Volt a kezemben néhány darab ezeken kívül, de egyiknek sem csúszott ki. Tehát:

1. Valószínű amelyikek kicsuszkál, azok már eléggé elnyűtt darabok.

2. Mindenképpen meg kell nézni egy-két példányt, biztos lesz olyan amit még nem nyigáztak szét.

 

rönofan02 Creative Commons License 2016-01-11 14:53:46 101884

Szia,

Én is 15-85öt használok, kb egy év vettem, itt a fórumon, használtan. Tény, hogy könnyen jár, ha lefelé tartom, akkor jobb, ha fogom. Bár csak akkor csúszik ki magától, ha egy kicsit megrázom. Engem nem zavar, megszoktam már. Fotóztam már vele állványról fölfelé is, lefelé is, nem csúszott ki. Egyetlen igazi bajom van vele, de ezt már írtam, nehéz... Hiába, üvegből van...

:o)

Barátsággal

Tóni

Róka69 Creative Commons License 2016-01-11 11:47:22 101883

Én azt használok és nem csúszkál ki az igaz még egy éves sincs négy hónapos, sokat jelent a 15-ös kezdés.

Írj ha van kérdésed.

A hozzászólás:
Audison Creative Commons License 2016-01-11 11:16:25 101882

Sziasztok!

 

Canon 24-105 F4 L obit szeretnék lecserélni EF-S 15-85 IS USM obira a 15-ös kezdő miatt (50D), de visszakeresve a topikban, a kicsúszó tubus az nagy betegsége. Képminőség szempontjából nem lenne visszalépés, ahogy nézegettem a teszteket, de a csúszkáló tubus lehet, hogy zavaró lenne hosszú távon. Pl. Egy hosszú expós képet szerintem lehetetlen vele megörökíteni...Akinek van, mennyire zavarja a csúszkálás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!