Keresés

Részletes keresés

Vaporshark Creative Commons License 2016-01-10 12:26:23 15302

az egy nagyon jópofa optika! :)

pagrus Creative Commons License 2016-01-08 15:07:00 15300

Hosszabb fókusszal a Minolta MD 2,8/135-ös jut eszembe, bár az nem menetes de Sony E-mount gépekre adapterezhető. Azt hiszem letölthető az eredeti kép, 8-as belndével készült de már 2,8-nál éles a sarkokban is.

 

https://www.flickr.com/photos/136339411@N08/24224792316/in/album-72157663171484591/

 

A hozzászólás:
pagrus Creative Commons License 2016-01-08 14:57:49 15299

Ez a kép pl. egy 1959-es 6/28-as Orionnak készült Sony A5000 gépen:
(http://www.sovietcams.com/index.php?398258553)

 

https://www.flickr.com/photos/136339411@N08/23955108160/in/datetaken/

Előzmény:
edding1100 Creative Commons License 2016-01-08 10:36:08 15297

Sziasztok!

Fix objektív vételéhet szeretnék tanácsot kérni.
Lehetőleg 70-150mm közötti, a fényerő nem számít, de F8-10 körül penge éles képet adjon. Lehetőleg minél kevesebb CA-t dobjon, és egy 15-20mpes szenzort, teljes nagyításban is megfelelően kirajzoljon. (Ha jól tudom sok régi obi nem rendelkezik megfelelő felbontás kivetítéssel).
Mit ajánlanátok? Panoráma készítéséhez használnám. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!