Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016-01-08 15:50:46 15301

"(Ha jól tudom sok régi obi nem rendelkezik megfelelő felbontás kivetítéssel)."

 

Van aegy Auto Takumar 3.5/35-öm, nagyon szépen hasít 20mpx-en. Szerintem egy urban legend ez kivetítés dolog.

pagrus Creative Commons License 2016-01-08 14:57:49 15299

Ez a kép pl. egy 1959-es 6/28-as Orionnak készült Sony A5000 gépen:
(http://www.sovietcams.com/index.php?398258553)

 

https://www.flickr.com/photos/136339411@N08/23955108160/in/datetaken/

Rőth Sándor Creative Commons License 2016-01-08 11:39:04 15298

Ezek az objektívek 24x36 mm-es filmre készültek, úgyhogy a "kivetítés" miatt nem kell aggódni. 

Az egynyóc nyócvanas Pancolar, meg kettőnyóc százas Fujinon elég jól kivetíti a felbontást.

A hozzászólás:
edding1100 Creative Commons License 2016-01-08 10:36:08 15297

Sziasztok!

Fix objektív vételéhet szeretnék tanácsot kérni.
Lehetőleg 70-150mm közötti, a fényerő nem számít, de F8-10 körül penge éles képet adjon. Lehetőleg minél kevesebb CA-t dobjon, és egy 15-20mpes szenzort, teljes nagyításban is megfelelően kirajzoljon. (Ha jól tudom sok régi obi nem rendelkezik megfelelő felbontás kivetítéssel).
Mit ajánlanátok? Panoráma készítéséhez használnám. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!