Keresés

Részletes keresés

stelvio Creative Commons License 2016-01-11 17:13:38 101885

Maga az USB dokkoló használata faék egyszerűségű, van hozzá egy ingyen letölthető szoftver, amiben ráklikkelsz a Focus setting vagy valami hasonló elnevezésű gombra, kapsz egy 4x4-es mátrixot, 4 fókusztávolság (18/24/28/35 mm) és 4 tárgytávolság nagyjából a huszonpár centis közelponttól 2 méterig, és ezekben a kombinációkban +/- 20 érték között állítod a fókuszt. Utána elmented a beállításokat, leveszed az obit, felteszed a fényképezőgépre, teszteled, aztán kezded elölről, amíg jó nem lesz :-) Türelemjáték.

 

Egyébként ha ráguglizol olyanra, hogy focus calibration, rengeteg leírás, tutorial, letölthető focus chart-ok stb. fog feljönni.

 

Sok sikert hozzá, remélem, tudtam segíteni.

 

Ja, a párásodás miatt én mindenképp elvinném szervízbe. Ha jól tudom a Camera Kft javítja.

A hozzászólás:
RGa80 Creative Commons License 2016-01-07 17:26:30 101881

Köszönöm a segítséget.

Szerintem is egy jó objektív és ha a dokkoloval pontossabb is lesz akkor tökéletes :)

Erről a dokkoloval való beállításról nem tudsz valami használható linket kűldeni nekem?

Még garanciás az obi de én használtan vettem, szerinted érdemes lenne megnézetni, hogy mi ez a párásodás?

Ebből későbiekben lehet valamilyen probléma,pl. gombásodás...?

 

Előzmény:
stelvio Creative Commons License 2016-01-07 14:03:33 101880

Szia!

Az objektív szenzációs, már f/1.8-on is... feltéve, hogy pontos a fókusz. Szintén D7000-el használtam, és én is rengeteget kínlódtam az AF-el. Bizonyos tágytávolság/fókusztávolság kombinációkat nem szeretett. (Meg azt is hozzá kell tenni, hogy gyakran használtam lakásban, kevés fényben, ahol a D7000 fókuszrendszere nagyon gyenge, főleg, ha még mozog is a téma, pl. egy gyerek :-))

Az USB-s cuccal jelentősen lehet javítani az AF pontosságán, csak előtte le kell higgadni, és rá kell szánni pár órát, mert sokat lehet rajta szöszmötölni. Még egy tapasztalat, hogy állványról fókusz chartra lövöldözés nagyon nem ugyanaz, mint a valós helyzetben, kézből fotózás. Főleg, hogy 18mm-en 2-3 méteres távolságból egy A4-es papír közepén lévő célkeresztre megpróbálni fókuszálni nincs is sok értelme. Úgyhogy egy idő után már kézből teszteltem életszerű szituációkban, és úgy próbáltam finomra hangolni.

A párásodási probléma nálam nem jelentkezett, semmilyen időben, ha belül párásodik, akkor ott valami tömítési gond lehet, nem tudom...

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!