Szia!
Az objektív szenzációs, már f/1.8-on is... feltéve, hogy pontos a fókusz. Szintén D7000-el használtam, és én is rengeteget kínlódtam az AF-el. Bizonyos tágytávolság/fókusztávolság kombinációkat nem szeretett. (Meg azt is hozzá kell tenni, hogy gyakran használtam lakásban, kevés fényben, ahol a D7000 fókuszrendszere nagyon gyenge, főleg, ha még mozog is a téma, pl. egy gyerek :-))
Az USB-s cuccal jelentősen lehet javítani az AF pontosságán, csak előtte le kell higgadni, és rá kell szánni pár órát, mert sokat lehet rajta szöszmötölni. Még egy tapasztalat, hogy állványról fókusz chartra lövöldözés nagyon nem ugyanaz, mint a valós helyzetben, kézből fotózás. Főleg, hogy 18mm-en 2-3 méteres távolságból egy A4-es papír közepén lévő célkeresztre megpróbálni fókuszálni nincs is sok értelme. Úgyhogy egy idő után már kézből teszteltem életszerű szituációkban, és úgy próbáltam finomra hangolni.
A párásodási probléma nálam nem jelentkezett, semmilyen időben, ha belül párásodik, akkor ott valami tömítési gond lehet, nem tudom...
Üdv |