Keresés

Részletes keresés

Acca81 Creative Commons License 2016-01-05 09:18:50 101878

Köszönöm, hogy szóltál én is láttam. Még gondolkozom, de egyre inkább a Sigma felé hajlok a gyu.táv és a jobb CAs miatt és ha ISO 100 helyett 200 -al kell lőni az sem fog zavarni. 10 mm -nél már nem feltétlenül kell 1/60 -al exponálni.

A hozzászólás:
Kimiki Creative Commons License 2016-01-04 23:27:19 101877

A fotos adok-veszekben most arulnak egy gyakorlatilag uj tokinat, Mar persze ha emellett dontesz.

Előzmény:
Acca81 Creative Commons License 2016-01-02 19:32:50 101825

Sziasztok!

Nagylátószögű obi vásárlás elött állok (Nikon D5200 hoz) de szeretném kikérni a véleményeteket. Két típus között vacilálok. 

1.) Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM

2.) Tokina ATX PRO 11-16 mm F2,8 DX II.

Ami a Sigma mellett szól hogy nagyobb gyut. tartományt fed le, eleve 10 mm -től indul (ez kb. 5fok látószög különbség) és a CAs kisebb a Photozone szerint. Illetve az ár. 

Ami a Tokina mellet szól az pedig a nagyobb fényerő, kisebb a vignettálása, a sarkokban is élesebb, jobb a felbontása Photozone szerint. Ezek számokban kifejezett értékek, de vajon meg ér e többet?

A fő felhasználási cél a tájfotózás (ide a Sigmát jobbnak érzem a kisebb CAs miatt és a 10 mm miatt) illetve beltér fotózás (ide pedig a Tokina a jobb fényerő miatt). Válaszokat előre is köszönöm!

Acca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!