|
|
|
|
 |
Acca81
2016-01-05 09:18:50
|
101878
|
Köszönöm, hogy szóltál én is láttam. Még gondolkozom, de egyre inkább a Sigma felé hajlok a gyu.táv és a jobb CAs miatt és ha ISO 100 helyett 200 -al kell lőni az sem fog zavarni. 10 mm -nél már nem feltétlenül kell 1/60 -al exponálni. |
|
A hozzászólás:
 |
Kimiki
2016-01-04 23:27:19
|
101877
|
A fotos adok-veszekben most arulnak egy gyakorlatilag uj tokinat, Mar persze ha emellett dontesz. |
|
Előzmény:
 |
Acca81
2016-01-02 19:32:50
|
101825
|
Sziasztok!
Nagylátószögű obi vásárlás elött állok (Nikon D5200 hoz) de szeretném kikérni a véleményeteket. Két típus között vacilálok.
1.) Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM
2.) Tokina ATX PRO 11-16 mm F2,8 DX II.
Ami a Sigma mellett szól hogy nagyobb gyut. tartományt fed le, eleve 10 mm -től indul (ez kb. 5fok látószög különbség) és a CAs kisebb a Photozone szerint. Illetve az ár.
Ami a Tokina mellet szól az pedig a nagyobb fényerő, kisebb a vignettálása, a sarkokban is élesebb, jobb a felbontása Photozone szerint. Ezek számokban kifejezett értékek, de vajon meg ér e többet?
A fő felhasználási cél a tájfotózás (ide a Sigmát jobbnak érzem a kisebb CAs miatt és a 10 mm miatt) illetve beltér fotózás (ide pedig a Tokina a jobb fényerő miatt). Válaszokat előre is köszönöm!
Acca |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|