Keresés

Részletes keresés

ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 20:34:07 101869

Hát elég nagy, ha egy síkban vannak :)  (pl színpadon - te pedig középen állsz mint fotós a nézőtéren a menekülő sávban. Szépségversenyen pl ez volt az alapvető felállás. Műsorvezető bal oldalon, (rendezői bal) a lány pedig a jobbon... és így ment az internew. 

A hozzászólás:
o0-0o Creative Commons License 2016-01-04 20:25:48 101866

Mekkora az esélye, hogy két, egymástól 2 méterre álló embert fényképezel, mondjuk egy 85 F1.2-vel és mindkettő éles lesz? :D 

Na ehhez képest az előbbi rajzod semmi

Előzmény:
ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 19:53:09 101864

Ezért írtam azt hogy szélső pontokkal is működik a fókuszálás rendezvényen is. Mert a képnek jó ha van kompozíciója. Két egymástól 2m-re álló ember esetén "nem használhatom" a középső mezőt, mert jó eséllyel mögéjük megy a fókusz. Ha a szélsők egyikével befogom az egyik alakot akkor akkor nem kell utólag vágni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!