|
|
|
|
 |
ph5.5
2016-01-04 19:53:09
|
101864
|
Ezért írtam azt hogy szélső pontokkal is működik a fókuszálás rendezvényen is. Mert a képnek jó ha van kompozíciója. Két egymástól 2m-re álló ember esetén "nem használhatom" a középső mezőt, mert jó eséllyel mögéjük megy a fókusz. Ha a szélsők egyikével befogom az egyik alakot akkor akkor nem kell utólag vágni. |
|
A hozzászólás:
 |
o0-0o
2016-01-04 19:41:37
|
101861
|
Mondjuk felhasználófüggő is a dolog. Stúdióban oké a fókuszpontok közti válogatás, dinamikus rendezvénynél nagy ívben felejtős, csupán időpocsékolás, pillanatról lecsúszás esélye nő csak. |
|
Előzmény:
 |
ph5.5
2016-01-04 17:14:05
|
101851
|
2007-től használom mind az 51 mezőt. Azóta minden vázunkban ez a 3500-as modul van/volt. Minden pontja használható. A jelenlegi fővázunk -3Ev-s... F8-as rekeszig tud fókuszálni az obikkal. Az 51 mezőből 15 keresztszálas, ami nem az az is pontos és gyors. Plusz van csoportos követés. Ez viszonylag új fejlesztés... de a lénye hogy egy középső fókuszmező használata tág rekeszes fotózásnál sok esetben pontatlan eredményt adhat.
Csináltam gyors egy ábrát...

Ha a középső pontot használjuk, majd elforgatjuk a kamerát, akkor ha kicsivel is de megváltoztatjuk az érzékelő és a szem közötti távolságot. Míg egy használható szélső AF mező esetén nincs átkomponálás, az eredmény pontosabb tud lenni. Illetve minél távolabb eső keresztszálas Af mezőt tudunk használni éles helyzetben annál kisebb az esély a hibára.
A Nikon megoldása sem tökéletes és hibamentes... de a 6D 11 mezője, amiből 1 keresztszálas az nem túl acélos. Akkor sem ha -3Fé is működik. Mert a -3Fé érték gyakorlatban a Nikon Af segédfényével támogatva jobb eredményt ad(hat) . |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|