Keresés

Részletes keresés

vplaca Creative Commons License 2016-01-04 19:40:53 101860

Hiába emeled az ISO-t.

A baj akkor van, ha ellenfényes témát fotózol, amin árnyékos részek is vannak, meg süt a nap. Az árnyékos részeket visszavilágosítva nem mind1, hogy részletek jönnek elő, vagy valami kása...

 

Persze lehet HDR-ezni, de az nem mindig megoldható.

 

Pl itt a veszprémi szocreál, ez HDR, egy expóból nem tudtam megoldani. Meg azért HDR-nél sem mind1, hogy hány expó kell..

 

ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 19:38:32 101859

A Nikon a D800/600 időkben lökött egyet ezen a dinamika dolgon. Csúcsfényekben ott sincs nagy tartalék (mihez képest), de ez a közel 15Fé-s átfogás 2-2.5 Fé-s valós előnyt jelent. És igen, tényleg látszik a fotókon. Ez egy lehetőség, amivel élni lehet. De nem mindig kell. Tartalék, ami jól tud jönni. 

Ha valamit alulexponálunk majd utómunkával húzunk fel, akkor a Nikon/Sony/Fuji szenzorokban több a tartalék. Nem zajosodik, és részletek jönnek elő azon tartományokból ahol a Canon szenzora már csak feketét mutat.

 

Ez az előny ISO100-on a legnagyobb ez tény. ISO800-ig marad meg. Utána a Nikon-Canon fej fej mellett esik vissza. 

Szóval tájképnél, állványról az előny valós. Esküvőn pl tánc közben ISO6400-on ez a 15Fé-s dinamika 9.5 körülire esik már vissza.

A hozzászólás:
Geridoc Creative Commons License 2016-01-04 19:22:12 101858

És ez a dinamikatartomány dolog látszik, vagy csak a dxomark tesztjeit böngészi mindenki? És mi van, ha emelem az ISO-t, hogyan módosul az összkép? Nekem kicsit ez olyan, mint az autók gyári fogyasztás adatai (és itt még nem is a VW-re gondolok :P). Ha valóban, egyértelműen látszik, akkor elnézést a tájékozatlanságom/vakságom miatt. Ezen esetben előbb-utóbb én is kipróbálok egy Nikont is. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!