|
|
|
|
 |
vplaca
2016-01-04 19:40:53
|
101860
|
Hiába emeled az ISO-t.
A baj akkor van, ha ellenfényes témát fotózol, amin árnyékos részek is vannak, meg süt a nap. Az árnyékos részeket visszavilágosítva nem mind1, hogy részletek jönnek elő, vagy valami kása...
Persze lehet HDR-ezni, de az nem mindig megoldható.
Pl itt a veszprémi szocreál, ez HDR, egy expóból nem tudtam megoldani. Meg azért HDR-nél sem mind1, hogy hány expó kell..

|
|
 |
ph5.5
2016-01-04 19:38:32
|
101859
|
A Nikon a D800/600 időkben lökött egyet ezen a dinamika dolgon. Csúcsfényekben ott sincs nagy tartalék (mihez képest), de ez a közel 15Fé-s átfogás 2-2.5 Fé-s valós előnyt jelent. És igen, tényleg látszik a fotókon. Ez egy lehetőség, amivel élni lehet. De nem mindig kell. Tartalék, ami jól tud jönni.
Ha valamit alulexponálunk majd utómunkával húzunk fel, akkor a Nikon/Sony/Fuji szenzorokban több a tartalék. Nem zajosodik, és részletek jönnek elő azon tartományokból ahol a Canon szenzora már csak feketét mutat.
Ez az előny ISO100-on a legnagyobb ez tény. ISO800-ig marad meg. Utána a Nikon-Canon fej fej mellett esik vissza.
Szóval tájképnél, állványról az előny valós. Esküvőn pl tánc közben ISO6400-on ez a 15Fé-s dinamika 9.5 körülire esik már vissza. |
|
A hozzászólás:
 |
Geridoc
2016-01-04 19:22:12
|
101858
|
És ez a dinamikatartomány dolog látszik, vagy csak a dxomark tesztjeit böngészi mindenki? És mi van, ha emelem az ISO-t, hogyan módosul az összkép? Nekem kicsit ez olyan, mint az autók gyári fogyasztás adatai (és itt még nem is a VW-re gondolok :P). Ha valóban, egyértelműen látszik, akkor elnézést a tájékozatlanságom/vakságom miatt. Ezen esetben előbb-utóbb én is kipróbálok egy Nikont is. :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|