Keresés

Részletes keresés

ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 18:42:52 101855

Stúdió. Szinte kizárólag szélső AF mezők használatával 5000 fotóból talán 1 esetben van kisebb hiba. De azt is inkább magamra fogom... Beltérben, fényszegény helyen változó Af mezők használatával mondjuk 100 esetből 1x ha nem OK az AF. Persze úgy van beállítva hogy akkor exponáljon ha élességet talált... de talál. Szinte mindig. 

 

És persze vannak olyan irányok is amik a Nikonnál sem sikerültek fényesre. D7000 és D7100. 39 mezős butított AF rendszer. Ezt kapta a fullframe D600 és D610 is. Nem jó. Úgy is mondhatnám hogy a felhasználó szivatása. Fényszegény helyen bizonytalan, pontatlan. Majd kiadták a D7200-t, beletették az 51 mezős 2007 óta futó picit javított változatát, és minden megint jó és szép. 

A hozzászólás:
Geridoc Creative Commons License 2016-01-04 17:56:01 101853

Illetve még annyi,hogy a Nikonnál így a gyakorlatban nincs AF hiba, vagy egyéb okokból végeredményben ugyanannyi AF hiba lehet/van, mint egy Canon-nál, csak ott más a hiba forrása? A puszta szám adatok engem nem érdekelnek, csak az, hogy mi hogy működik a gyakorlatban. :P

Előzmény:
Geridoc Creative Commons License 2016-01-04 17:42:27 101852

Plusz 24-105 f4, 70-200 F4, 50 1.4 (!). ;)

 

ph5.5. Világos és egyértelmű amit írsz. Csak azt nem értem, ha mindenben jobb a Nikon, akkor miért választják még mindig emberek a Canont? (Komolyan nem értem, nem trollkodok.) Az én választásomat értem, de nem választhat mindenki az alapján.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!