|
|
|
|
 |
ph5.5
2016-01-04 18:39:03
|
101854
|
Én meg nem kapok a Nikontól pénzt :)
Canont használó írása.
http://blog.fotosarok.hu/2015/12/a-canon-es-a-dinamikatartomany-esete-meg-egy-kicsi-pentax-kf/
(ma már linkeltem 1x, de ide idézem az egyik részletét)
"Mi lesz veled Canon?
Talán nincs veszve minden. Tény és való, hogy egy gyártónak ezt nem szabadott volna megengednie magának, akkor sem ha piacvezető. Ezt már nem lehet tudatos üzletpolitikának, meg hasonló baromságoknak hívni, ezt bizony elcseszték, és nyakamat rá, hogy emiatt rengetegen tértek már át Nikonra és Sonyra Canonról, magyarul piacot veszítettek."
Ő csak a szenzort elemzi. Nemzetközi hitelesnek tekinthető tesztoldalak alapján. Az AF-ról itt és sok más helyen is voltak már szó... 2008-ban és később is. A Canon AF-a azonos kategóriában évek óta rosszabb volt mint pl a Nikoné. (pl D300 vs 50D vagy 7D MI) (én nem ezért voltam Nikonos régtől fogva, hanem mert a vázak fogásában a Nikon volt a jobb :D )
A Nikon egyébként logikátlan és sokszor maga alatt vágja a fát. Kiadták a D3-t. 1.2 milláért. Majd kiadták a D700-t. 660ezerért. (fél év volt kb az eltérés) Szenzor- "azonos", AF- azonos. Kisebb, könnyebb, olcsóbb... (persze vannak butítások, de minimális. Kiadták a D3X-t. 1.8 milla. 24 Mp. Majd kijött a D800 36 Mp-el. 700ezer körüli áron. A D3X-t most alig lehet eladni... mert a D800 szebb és jobb.
D4s vs D750. Szenzor: 16 Mp vs 24. 1.8 milla vs 550ezer. A D750-ben fejlettebb az AF, "jobb" a szenzor. Hajtogatható a kijelző... Nem egy liga. De akkor is olyan jó lett sok dologban a D750 hogy nem feltétlenül éri meg a pro vázat megvenni annak aki csak fotózni akar és nem sziklafalba mászókampót kalapálni. |
|
 |
Geridoc
2016-01-04 17:56:01
|
101853
|
Illetve még annyi,hogy a Nikonnál így a gyakorlatban nincs AF hiba, vagy egyéb okokból végeredményben ugyanannyi AF hiba lehet/van, mint egy Canon-nál, csak ott más a hiba forrása? A puszta szám adatok engem nem érdekelnek, csak az, hogy mi hogy működik a gyakorlatban. :P |
|
A hozzászólás:
 |
Geridoc
2016-01-04 17:42:27
|
101852
|
Plusz 24-105 f4, 70-200 F4, 50 1.4 (!). ;)
ph5.5. Világos és egyértelmű amit írsz. Csak azt nem értem, ha mindenben jobb a Nikon, akkor miért választják még mindig emberek a Canont? (Komolyan nem értem, nem trollkodok.) Az én választásomat értem, de nem választhat mindenki az alapján.:) |
|
Előzmény:
 |
o0-0o
2016-01-04 16:31:47
|
101850
|
Én kezdetektől (2001) csak a középső fókuszpontot használom. A 6D-é -3EV-s A többié milyen? Tökéletes a középső fókuszpontot használva a 6D. Villámgyors, pontos ezekkel: 17-40, 70-200 2.8, 85 1.8, Sigma 30 1.4, Tokina 10-17. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|