Keresés

Részletes keresés

o0-0o Creative Commons License 2016-01-04 19:41:37 101861

Mondjuk felhasználófüggő is a dolog. Stúdióban oké a fókuszpontok közti válogatás, dinamikus rendezvénynél nagy ívben felejtős, csupán időpocsékolás, pillanatról lecsúszás esélye nő csak.

A hozzászólás:
ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 17:14:05 101851

2007-től használom mind az 51 mezőt. Azóta minden vázunkban ez a 3500-as modul van/volt. Minden pontja használható. A jelenlegi fővázunk -3Ev-s... F8-as rekeszig tud fókuszálni az obikkal. Az 51 mezőből 15 keresztszálas, ami nem az az is pontos és gyors. Plusz van csoportos követés. Ez viszonylag új fejlesztés... de a lénye hogy egy középső fókuszmező használata tág rekeszes fotózásnál sok esetben pontatlan eredményt adhat.

 

Csináltam gyors egy ábrát...

 

 

Ha a középső pontot használjuk, majd elforgatjuk a kamerát, akkor ha kicsivel is de megváltoztatjuk az érzékelő és a szem közötti távolságot. Míg egy használható szélső AF mező esetén nincs átkomponálás, az eredmény pontosabb tud lenni. Illetve minél távolabb eső keresztszálas Af mezőt tudunk használni éles helyzetben annál kisebb az esély a hibára. 

A Nikon megoldása sem tökéletes és hibamentes... de a 6D 11 mezője, amiből 1 keresztszálas az nem túl acélos. Akkor sem ha -3Fé is működik. Mert a -3Fé érték gyakorlatban a Nikon Af segédfényével támogatva jobb eredményt ad(hat) . 

Előzmény:
o0-0o Creative Commons License 2016-01-04 16:31:47 101850

Én kezdetektől (2001) csak a középső fókuszpontot használom. A 6D-é -3EV-s A többié milyen? Tökéletes a középső fókuszpontot használva a 6D. Villámgyors, pontos ezekkel: 17-40, 70-200 2.8, 85 1.8, Sigma 30 1.4, Tokina 10-17.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!