|
|
|
|
 |
Geridoc
2016-01-04 17:42:27
|
101852
|
Plusz 24-105 f4, 70-200 F4, 50 1.4 (!). ;)
ph5.5. Világos és egyértelmű amit írsz. Csak azt nem értem, ha mindenben jobb a Nikon, akkor miért választják még mindig emberek a Canont? (Komolyan nem értem, nem trollkodok.) Az én választásomat értem, de nem választhat mindenki az alapján.:) |
|
 |
ph5.5
2016-01-04 17:14:05
|
101851
|
2007-től használom mind az 51 mezőt. Azóta minden vázunkban ez a 3500-as modul van/volt. Minden pontja használható. A jelenlegi fővázunk -3Ev-s... F8-as rekeszig tud fókuszálni az obikkal. Az 51 mezőből 15 keresztszálas, ami nem az az is pontos és gyors. Plusz van csoportos követés. Ez viszonylag új fejlesztés... de a lénye hogy egy középső fókuszmező használata tág rekeszes fotózásnál sok esetben pontatlan eredményt adhat.
Csináltam gyors egy ábrát...

Ha a középső pontot használjuk, majd elforgatjuk a kamerát, akkor ha kicsivel is de megváltoztatjuk az érzékelő és a szem közötti távolságot. Míg egy használható szélső AF mező esetén nincs átkomponálás, az eredmény pontosabb tud lenni. Illetve minél távolabb eső keresztszálas Af mezőt tudunk használni éles helyzetben annál kisebb az esély a hibára.
A Nikon megoldása sem tökéletes és hibamentes... de a 6D 11 mezője, amiből 1 keresztszálas az nem túl acélos. Akkor sem ha -3Fé is működik. Mert a -3Fé érték gyakorlatban a Nikon Af segédfényével támogatva jobb eredményt ad(hat) . |
|
A hozzászólás:
 |
o0-0o
2016-01-04 16:31:47
|
101850
|
Én kezdetektől (2001) csak a középső fókuszpontot használom. A 6D-é -3EV-s A többié milyen? Tökéletes a középső fókuszpontot használva a 6D. Villámgyors, pontos ezekkel: 17-40, 70-200 2.8, 85 1.8, Sigma 30 1.4, Tokina 10-17. |
|
Előzmény:
 |
ph5.5
2016-01-04 14:55:25
|
101849
|
Számomra az a vicc hogy egy 2007-es Nikon AF jobb mint egy 2013-as Canon fókuszrendszere.
Az 5DMII AF-t szidták... a felhasználók is. Majd jött a 6D. ISO-ban jó, építésben nem egy 5D MII vagy III, gyakorlatilag egy ff szenzoros 700D (vagy nem tudom mi jött ki akkor épp)
De a Canon nem csak ott teljesít alul hanem dinamikában is.
Nem célom a Canont szidni vagy a Nikont isteníteni... a fenti cikk írója is Canonos. De az AF Canon vonalon amiben igazán jó lett az a 7D MII, és a pro szegmens. Az alacsonyabb kategóriát valamiért nem veszik komolyan ezen a téren.
Egyébként a pocsék jelző valóban eshetőleges... de mondom, mi Nikonnál el lettünk kényeztetve 2007-től az 51 mezős rendszerrel DX és FX vonalon is.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|