Keresés

Részletes keresés

ent128k Creative Commons License 2016-01-04 14:48:06 101848

Én is használok 6D-vel 85 1.8-at, nekem nincs vele fókuszgondom, de én is úgy gondolom, hogy példányfüggő... 

ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 13:41:56 101846

A 6D népszerű modell- főként az ára miatt. Mivel viszonylag új, nem feltétlenül dolgozik minden régebbi konstrukciójú obival pontosan. A 85 1.8 obitok tud iszonyat jó is lenni. Van gyártási szórás... és van a vázhoz nem mindig igazodó AF pontossági szórás is. 

A Sigma 85 1.4 meg Sigma. Minden jó és rossz tulajdonságával együtt. 10 obinkból 1 esetben kellett AF kalibrációt állítani az újabb vázunkhoz. Sigma 35 1.4 ART esetén. A régi vázunkkal meg pontos volt. 

 

Tehát az hogy 1 váz 1 obival miként működik együtt csak a konkrét példányokra adhat igazi eredményt. LV-ban persze más a helyzet, mert ott ninc spontatlanság állványról próbálgatva... de annak meg gyakorlati értéke szinte nulla. Ételfotóhoz jó az az eredmény meg tárgyakhoz. De azzal sokra nem megyünk.

 

Építés? A Canon L-es teléi szépek és masszív hatásúak. De szemem láttára tört ketté egy 70-200 F4 IS USM amikor állványra szerelve kissé elfordult és nekiütközött a napellenzője egy fa alkalmatosságnak. Persze normális körülmények között ha soha nem csapjuk oda és soha nem ejtjük le akkor óriási a szórás a felszerelés tartósságában. De szvsz egy Canon 85-ös és egy 135-ös kb ugyanaddig bírja majd. 

A hozzászólás:
magnorbertfoto Creative Commons License 2016-01-04 13:16:42 101845

Köszi az eligazítást.

6D-m van ,  70-200 f4-el , tokina 16-28-al , 50 1.8 stm-el, 40 2.8 stm-el és a 135-ös teszt alannyal is korrekt volt az Af, ezért gondolnám, hogy a 85 vérzik el egy kicsit.

Előzmény:
ph5.5 Creative Commons License 2016-01-04 13:04:23 101844

Nikonos vagyok. Ha Nikonban kérdeznél akkor valós tapasztalatból leírnám:

 

Nikon 85 1.4 G (400ezerfeletti új ára) látványban azt hozza mint egy

Nikon 85 1.8 G (134ezer újonnan)

Ami meg azt hozza mint a 85 1.8D ami kb 100ezer.  (használt árak 300ezer, 110ezer, 80ezer)

 

Szóval Nikon vonalon az 1.8, 1.4 közötti ár/érték olyan brutál hogy nincs sok értelme a váltásnak.

A 135/2 meg más kategória mint a 85 1.8. A Canon verzióról csak ismerősök vegyes tapasztalatát tudom megemlíteni. Van aki dicséri.. és van aki utálja. De tény hogy jobb mint az 50 1.8 II verziója nálatok.

A Canon és a Nikon 135/2 nagyjából hasonló kategória. Nyitva is éles képközépen, de  szélek nem. AF-ban szerintem egyik sem erős. A 70-200 2.8 igaz 1fé-vel rosszabb... de legalább van stabija. 

 

Ráadásul nem tudom hogy 6D-t vettél (erre tippelnék) (aminek pocsék az AF rendszere a normális tesztek szerint) vagy 5D MII-t aminek szintén nem túl acélos... szóval sokszor nem az obi hibája az hogy valami nem tökéletes. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!