|
|
|
|
 |
ph5.5
2016-01-04 11:03:26
|
101842
|
Figyi. Végzett fotográfus vagy. (tudom a suli semmit nem ér) Van egy 85 1.8-d. Az 1.4-es verzió abban lesz jobb hogy ha ellopják a táskád jobban fog fájni. Persze kicsit mosottabb a háttér. Kicsit. Itt már nincs drasztikus ugrás. A 135/2 meg nagyon klassz cucc. Csak épp a párokat egyáltalán nem érdekli mivel fotózol. A Sigma egyébként rajzolatban jobb mint a Canon 1.8-as verziója. De mivel a párok vagy papírképen vagy monitoron fhd-ban nézik az eredményt, ebből semmit nem fognak látni. És igazából teljesen felesleges egymást belekergetni a fotósoknak költekezésekbe... meg magukat is.



|
|
A hozzászólás:
 |
magnorbertfoto
2016-01-03 22:31:59
|
101836
|
135-el volt dolgom, de a másikat még nem próbáltam, ezért érdekelne a dolog. Zoom-ot inkább elfelejteném ilyen téren, nem erre lett kitalálva :)
Értem az 50 mm különbséget, viszont az egyik f2 a másik f1.4 , ami szerintem kb. hasonlóra kompenzálja a háttérelmosást.
85 f1.8-am van, de az más tészta.
Azért nem tudom még eldönteni, mert nem tudtam összehasonlítani a 2 obit hasonló körülmények között...
|
|
Előzmény:
 |
kttomi
2016-01-03 22:19:19
|
101835
|
Üdv!
Ha Te magad sem tudod eldönteni, lehet egyikre sem - vagy egy zúúúmra.
Amúgy - tapasztalatom szerint - valószínűleg mindkettőre, tekintve hogy az egyik 85 millis a másik meg 135-ös - nem véletlen gyártanak ilyent is meg olyant is... Azért az 50 milli különbség a képi hatásban is meglátszik. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|