|
|
|
|
 |
Kimiki
2016-01-03 22:32:26
|
101837
|
Gondolom az sem mindegy, hogy APS-C, vagy FF a vaz, nem? |
|
 |
magnorbertfoto
2016-01-03 22:31:59
|
101836
|
135-el volt dolgom, de a másikat még nem próbáltam, ezért érdekelne a dolog. Zoom-ot inkább elfelejteném ilyen téren, nem erre lett kitalálva :)
Értem az 50 mm különbséget, viszont az egyik f2 a másik f1.4 , ami szerintem kb. hasonlóra kompenzálja a háttérelmosást.
85 f1.8-am van, de az más tészta.
Azért nem tudom még eldönteni, mert nem tudtam összehasonlítani a 2 obit hasonló körülmények között...
|
|
A hozzászólás:
 |
kttomi
2016-01-03 22:19:19
|
101835
|
Üdv!
Ha Te magad sem tudod eldönteni, lehet egyikre sem - vagy egy zúúúmra.
Amúgy - tapasztalatom szerint - valószínűleg mindkettőre, tekintve hogy az egyik 85 millis a másik meg 135-ös - nem véletlen gyártanak ilyent is meg olyant is... Azért az 50 milli különbség a képi hatásban is meglátszik. |
|
Előzmény:
 |
magnorbertfoto
2016-01-03 20:55:38
|
101833
|
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Melyik objektívre lenne érdemesebb beruháznom? Portré, pár, jegyes és főként esküvő fotózáshoz használnám.
Canon 135/2 vs Sigma 85/1.4
Üdv: Norbi
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|