|
|
|
|
 |
Kimiki
2016-01-03 22:01:04
|
101834
|
A tapasztalatomat irtam le, mindenfele tudomanyos hatter nelkul, mert ahhoz nem ertek. Szerintem nem volt ebben semmi felrevezeto,...de ha igen, bocs. Viszont amit irtal abbol en is tanultam. Mondjuk ezt a hiperfokalis dolgot nem tudom mi... :) |
|
A hozzászólás:
 |
ph5.5
2016-01-03 20:32:56
|
101832
|
Mielőtt még aki olvasná a hozzászólásodat félre lenne vezetve...
Egy 10mm-es látószög esetén kroppos vázon a hiperfokális távolság F3.5 esetén és F2.8-nál is 2m alatt van. Ez azt jelenti hogy ha 2m-re fókuszálsz nyitott rekeszen akkor is az élességi tartomány a tárgy mögött végtelen lesz.
Szóval teljesen mindegy épületfotónál, beltérben pl egy templomban hogy milyen rekeszt választasz... ott bizony minden éles lesz. Egyedül a rajzolat fog változni- de annak a százalékos mértékét már csak a tesztek mutatják. Lehet hogy F4.0 -en már teljesen rendben vannak pl a szélek is. (meg az is hogy nem- de az UWA obik nem a rajzolat miatt fontosak elsősorban hanem hogy olyan látványt nyújtanak ami szokatlan. És a kép szépségét a kopozíció jobban befolyásolja mint a 100%-os kukkolásnál tapasztalt élesség/életlenség) |
|
Előzmény:
 |
Kimiki
2016-01-03 19:23:54
|
101831
|
Belterben, muemlekre mondjuk nagyon jo, de ott is inkabb rekeszelek, nem hagyom nyitva, hisz inkabb arra torekszem, hogy minden eles legyen. Ez esetben meg maris nem szamit az a kis tobblet fenyero. Csaladot fotozni belterben meg nem igazan jo, mert kozelrol torzit..... Szoval amire en pl hasznalom, tajkep, epulet belso, ott, szinte mindig rekeszelek min 5-7 korulre. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|