Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 19:23:54 101831

Belterben, muemlekre mondjuk nagyon jo, de ott is inkabb rekeszelek, nem hagyom nyitva, hisz inkabb arra torekszem, hogy minden eles legyen. Ez esetben meg maris nem szamit az a kis tobblet fenyero. Csaladot fotozni belterben meg nem igazan jo, mert kozelrol torzit.....  Szoval amire en pl hasznalom, tajkep, epulet belso, ott, szinte mindig rekeszelek min 5-7 korulre.  

A hozzászólás:
Acca81 Creative Commons License 2016-01-03 18:02:46 101829

Igen, köszi szépen elsőre is értettem. Ha csak tájfotózásra használnám nem is lenne kérdés, de beltérben rossz fények mellett is fotózok, pl régi műemlékek, templomok, stb. tehát nemcsak családi összejöveteleken ahol simán lehet vakuzni is. Ha lehet kerülöm a vaku használatát és jó lenne minél alacsonyabb ISO -t alkalmazni. Vajon a 3,5 -ös fényerő elég ide, vagy mindenképpen kell a 2,8, illetve sokat számít e ez a kb. 2/3 rekeszérték?

Előzmény:
Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 16:35:30 101828

Itt elégé hülyén fogalmaztam....bocs.  Szóval a lényeg, hogy a 10-20-as a hosszú záridők ellenére is jó, nem bemozdult képeket csinál, míg a fix 105-öshöz , vagy 18-135-höz, 70-300-hoz, stb. kell az 1/100-as, különben könnyen  bemozdulnak. Egy kicsit ebbe belegabalyodtam, a lényeg az, hogy amikor megvettem, és elkezdtem használni, az egyből feltűnt, hogy nem hajlandó rövid (100, vagy a fölötti) záridőket használni, hanem mondjuk 1/10- 1/60-ig általában. Ennek ellenére teljesen jók, élesek a képek, míg a többi obimon ezek a záridők bőven kevesek. Na így már talán érthető...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!