Keresés

Részletes keresés

Acca81 Creative Commons License 2016-01-03 18:09:31 101830

Ja, igen még annyit, hogy igazad van itt tulajdonképpen lehet alkalmazni a reciprok szabályt. Tehát egy 105 mm es obinál jobb legalább 1/100 -ados záridőt használni, míg 10 mm -en elég lehet az 1/10 is. Ez persze a fénytől is függ.

Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 16:35:30 101828

Itt elégé hülyén fogalmaztam....bocs.  Szóval a lényeg, hogy a 10-20-as a hosszú záridők ellenére is jó, nem bemozdult képeket csinál, míg a fix 105-öshöz , vagy 18-135-höz, 70-300-hoz, stb. kell az 1/100-as, különben könnyen  bemozdulnak. Egy kicsit ebbe belegabalyodtam, a lényeg az, hogy amikor megvettem, és elkezdtem használni, az egyből feltűnt, hogy nem hajlandó rövid (100, vagy a fölötti) záridőket használni, hanem mondjuk 1/10- 1/60-ig általában. Ennek ellenére teljesen jók, élesek a képek, míg a többi obimon ezek a záridők bőven kevesek. Na így már talán érthető...

A hozzászólás:
Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 11:51:43 101826

Szerintem a lényeget le is írtad. :) A fényerő miatt én a tapasztalataim alapján nem aggódnék, egyrészt én sokat használom ( Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM) 10-16-os blendével, hosszú záridővel állványról, másrészt "normál" körülmények közt is meglepően nagy (1/15 1/30 1/60-ad) záridőket állít be nyitott blendéhez, és bőven elégnek tűnnek. A 105-ös fixem, pl 3,5-ös blendéhez símán 100 fölötti, vagy e-körüli  záridőket használ, azonos fényviszonyok mellett. Ez gondolom a nagy látószög miatt lehet, elég sok fényt képes beengedni a nagy frontlencse felületen. Nekem a Sigma bejött, a másikat nem ismerem, de kimondottan ennél az optikánál nem érzem a fényerő hiányát (legalábbis Én).

Előzmény:
Acca81 Creative Commons License 2016-01-02 19:32:50 101825

Sziasztok!

Nagylátószögű obi vásárlás elött állok (Nikon D5200 hoz) de szeretném kikérni a véleményeteket. Két típus között vacilálok. 

1.) Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM

2.) Tokina ATX PRO 11-16 mm F2,8 DX II.

Ami a Sigma mellett szól hogy nagyobb gyut. tartományt fed le, eleve 10 mm -től indul (ez kb. 5fok látószög különbség) és a CAs kisebb a Photozone szerint. Illetve az ár. 

Ami a Tokina mellet szól az pedig a nagyobb fényerő, kisebb a vignettálása, a sarkokban is élesebb, jobb a felbontása Photozone szerint. Ezek számokban kifejezett értékek, de vajon meg ér e többet?

A fő felhasználási cél a tájfotózás (ide a Sigmát jobbnak érzem a kisebb CAs miatt és a 10 mm miatt) illetve beltér fotózás (ide pedig a Tokina a jobb fényerő miatt). Válaszokat előre is köszönöm!

Acca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!