Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2016-01-04 23:27:19 101877

A fotos adok-veszekben most arulnak egy gyakorlatilag uj tokinat, Mar persze ha emellett dontesz.

Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 11:58:08 101827

Tesztképek:  http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=sigma_10-20_f3-5

Nézd meg az adatokat is, más beállításokat használnak mint a szűkebb obik.

Kimiki Creative Commons License 2016-01-03 11:51:43 101826

Szerintem a lényeget le is írtad. :) A fényerő miatt én a tapasztalataim alapján nem aggódnék, egyrészt én sokat használom ( Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM) 10-16-os blendével, hosszú záridővel állványról, másrészt "normál" körülmények közt is meglepően nagy (1/15 1/30 1/60-ad) záridőket állít be nyitott blendéhez, és bőven elégnek tűnnek. A 105-ös fixem, pl 3,5-ös blendéhez símán 100 fölötti, vagy e-körüli  záridőket használ, azonos fényviszonyok mellett. Ez gondolom a nagy látószög miatt lehet, elég sok fényt képes beengedni a nagy frontlencse felületen. Nekem a Sigma bejött, a másikat nem ismerem, de kimondottan ennél az optikánál nem érzem a fényerő hiányát (legalábbis Én).

A hozzászólás:
Acca81 Creative Commons License 2016-01-02 19:32:50 101825

Sziasztok!

Nagylátószögű obi vásárlás elött állok (Nikon D5200 hoz) de szeretném kikérni a véleményeteket. Két típus között vacilálok. 

1.) Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM

2.) Tokina ATX PRO 11-16 mm F2,8 DX II.

Ami a Sigma mellett szól hogy nagyobb gyut. tartományt fed le, eleve 10 mm -től indul (ez kb. 5fok látószög különbség) és a CAs kisebb a Photozone szerint. Illetve az ár. 

Ami a Tokina mellet szól az pedig a nagyobb fényerő, kisebb a vignettálása, a sarkokban is élesebb, jobb a felbontása Photozone szerint. Ezek számokban kifejezett értékek, de vajon meg ér e többet?

A fő felhasználási cél a tájfotózás (ide a Sigmát jobbnak érzem a kisebb CAs miatt és a 10 mm miatt) illetve beltér fotózás (ide pedig a Tokina a jobb fényerő miatt). Válaszokat előre is köszönöm!

Acca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!