|
|
|
|
 |
Kimiki
2016-01-04 23:27:19
|
101877
|
A fotos adok-veszekben most arulnak egy gyakorlatilag uj tokinat, Mar persze ha emellett dontesz. |
|
 |
Kimiki
2016-01-03 11:51:43
|
101826
|
Szerintem a lényeget le is írtad. :) A fényerő miatt én a tapasztalataim alapján nem aggódnék, egyrészt én sokat használom ( Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM) 10-16-os blendével, hosszú záridővel állványról, másrészt "normál" körülmények közt is meglepően nagy (1/15 1/30 1/60-ad) záridőket állít be nyitott blendéhez, és bőven elégnek tűnnek. A 105-ös fixem, pl 3,5-ös blendéhez símán 100 fölötti, vagy e-körüli záridőket használ, azonos fényviszonyok mellett. Ez gondolom a nagy látószög miatt lehet, elég sok fényt képes beengedni a nagy frontlencse felületen. Nekem a Sigma bejött, a másikat nem ismerem, de kimondottan ennél az optikánál nem érzem a fényerő hiányát (legalábbis Én). |
|
A hozzászólás:
 |
Acca81
2016-01-02 19:32:50
|
101825
|
Sziasztok!
Nagylátószögű obi vásárlás elött állok (Nikon D5200 hoz) de szeretném kikérni a véleményeteket. Két típus között vacilálok.
1.) Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM
2.) Tokina ATX PRO 11-16 mm F2,8 DX II.
Ami a Sigma mellett szól hogy nagyobb gyut. tartományt fed le, eleve 10 mm -től indul (ez kb. 5fok látószög különbség) és a CAs kisebb a Photozone szerint. Illetve az ár.
Ami a Tokina mellet szól az pedig a nagyobb fényerő, kisebb a vignettálása, a sarkokban is élesebb, jobb a felbontása Photozone szerint. Ezek számokban kifejezett értékek, de vajon meg ér e többet?
A fő felhasználási cél a tájfotózás (ide a Sigmát jobbnak érzem a kisebb CAs miatt és a 10 mm miatt) illetve beltér fotózás (ide pedig a Tokina a jobb fényerő miatt). Válaszokat előre is köszönöm!
Acca |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|