|
|
|
|
 |
-Minarik-
2015-12-21 20:37:25
|
101819
|
Inkabb vegyel egy doboz rollt a Yashica-ba. |
|
 |
vplaca
2015-12-21 20:13:33
|
101818
|
Ahogy látom, inkább csak vásárolni akarsz :)
Mi a cél az obival? 24 1.4-et megérteném, de 2.8-as minek? Tájképezni ok, mert azért biztos élesebb, mint a zoom.
Én azt szoktam nézni, hogy olyan obit vegyek, amivel olyan képet tudok csinálni, amit az éppen meglévőkkel nem.
Tehát ha a 18-135 alá vennél egy 10-18-at, azt megérteném. Vagy fölé egy telét.
Vagy egy 85 1.8-at, mert kell a mosott háttér, vagy 50 1.8-at.
De a 24 2.8-al mit nyersz? Miben lesznek jobbak fotóid az élességen kívül? |
|
 |
ph5.5
2015-12-21 19:32:21
|
101816
|
24mm

18-135

Én ez alapján nem venném meg a fixet. (pedig szeretem a fixeket) 4* a fix 3.5* a zoom. És nyersz 1 Fé-t azonos rajzolat mellett. 24mm-en az 1Fé nem a világ- ha mozgó témáról van szó. Ha statikusról akkor meg végképp... |
|
A hozzászólás:
 |
yashicamat124g
2015-12-21 18:04:17
|
101815
|
Egyre jobban hajlok a 24stm felé, de azon agyalok, hogy a 18-135 is stm-em 18 mm-en f3.5, nem sokkal kevesebb mint a 2.8, 24-mm--en kerek f4. Vajon megéri-e, kell-e az az egy fényérték.
Talán jobban tudjátok.
Köszi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|