Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2015-12-21 20:37:25 101819

Inkabb vegyel egy doboz rollt a Yashica-ba.

vplaca Creative Commons License 2015-12-21 20:13:33 101818

Ahogy látom, inkább csak vásárolni akarsz :)

Mi a cél az obival? 24 1.4-et megérteném, de 2.8-as minek? Tájképezni ok, mert azért biztos élesebb, mint a zoom.

 

Én azt szoktam nézni, hogy olyan obit vegyek, amivel olyan képet tudok csinálni, amit az éppen meglévőkkel nem.

Tehát ha a 18-135 alá vennél egy 10-18-at, azt megérteném. Vagy fölé egy telét.

Vagy egy 85 1.8-at, mert kell a mosott háttér, vagy 50 1.8-at.

 

De a 24 2.8-al mit nyersz? Miben lesznek jobbak fotóid az élességen kívül?

ph5.5 Creative Commons License 2015-12-21 19:32:21 101816

24mm

 

 

18-135

 

 

 

Én ez alapján nem venném meg a fixet. (pedig szeretem a fixeket)  4* a fix 3.5* a zoom. És nyersz 1 Fé-t azonos rajzolat mellett. 24mm-en az 1Fé nem a világ- ha mozgó témáról van szó. Ha statikusról akkor meg végképp... 

A hozzászólás:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-21 18:04:17 101815

Egyre jobban hajlok a 24stm felé, de azon agyalok, hogy a 18-135 is stm-em 18 mm-en f3.5, nem sokkal kevesebb mint a 2.8, 24-mm--en kerek f4. Vajon megéri-e, kell-e az az egy fényérték. 

Talán jobban tudjátok.

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!