Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-12-22 13:09:40 101820

A 28mm 1.8 60D-n nekem egyáltalán nem olyan életlen, mint a tesztben. (Szerintem kifogott egy pontatlan fokuszút...) Nem állítom, hogy nem használtam élesebb optikát, de azért elég jól lehet vele fotózni. Főleg beltéren, családi eseményekre használtam.

 

FF-en a széle nyilván életlen, azért ez egy 30 éves konstrukció. Más kérdés, hogy a szélén általában bokeh van... :-)

 

vplaca Creative Commons License 2015-12-21 08:58:00 101812

28 1.8-at én sem vennék.. Nekem 28 2.8 IS USM van. Az jó.

A hozzászólás:
Geridoc Creative Commons License 2015-12-20 21:35:35 101811

https://www.youtube.com/watch?v=64K5CxJoJGk

 

28 1.8 teszt. Elég jól el szokta mondani a dolgokat az egyes obikról. Erről azt, hogy egyáltalán nem ajánlja. :( Most volt egy Sigma 30 1.4 ART eladó itt, na az jó féle. El is vitték gyorsan.:) Meg az ajánlott STM-esek.

Előzmény:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-20 17:51:25 101810

Már nézegettem többször a 28/1.8-at. De a netes infók és a digital-pictures összehasonlításai alapján aps-c-re nem jobb, mint például a 24, 40, vagy 50 stm. Árban pedig sok egy kicsit nekem.

Igazából nem az ideális fókusztávot keresem, a 18-135 mellé akarok egy ideális optikát, amit legjobban ki tudnék használni. És ebben igazad lehet, talán legjobb választás lenne elsőre egy 24mm-es.

Kb. talán ez a legtöbbet használt fókusz. Aztán azt veszek később amit akarok speciális célokra, portré, tele, makro, stb...

Vagy kiderül, hogy nem is kell más.

Valószínű jó a meglátásod a 35mm-rel (ff) kapcsolatban, emlékszünk még, a régi kompakt gépek jórészt 35mm optikával voltak ellátva. Olvastam is régen, hogy ez volt az alap, sok régi fotóművész nem is használt mást.

 

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!