|
|
|
|
 |
Törölt nick
2015-12-22 13:09:40
|
101820
|
A 28mm 1.8 60D-n nekem egyáltalán nem olyan életlen, mint a tesztben. (Szerintem kifogott egy pontatlan fokuszút...) Nem állítom, hogy nem használtam élesebb optikát, de azért elég jól lehet vele fotózni. Főleg beltéren, családi eseményekre használtam.
FF-en a széle nyilván életlen, azért ez egy 30 éves konstrukció. Más kérdés, hogy a szélén általában bokeh van... :-)
|
|
 |
vplaca
2015-12-21 08:58:00
|
101812
|
28 1.8-at én sem vennék.. Nekem 28 2.8 IS USM van. Az jó. |
|
A hozzászólás:
 |
Geridoc
2015-12-20 21:35:35
|
101811
|
https://www.youtube.com/watch?v=64K5CxJoJGk
28 1.8 teszt. Elég jól el szokta mondani a dolgokat az egyes obikról. Erről azt, hogy egyáltalán nem ajánlja. :( Most volt egy Sigma 30 1.4 ART eladó itt, na az jó féle. El is vitték gyorsan.:) Meg az ajánlott STM-esek. |
|
Előzmény:
 |
yashicamat124g
2015-12-20 17:51:25
|
101810
|
Már nézegettem többször a 28/1.8-at. De a netes infók és a digital-pictures összehasonlításai alapján aps-c-re nem jobb, mint például a 24, 40, vagy 50 stm. Árban pedig sok egy kicsit nekem.
Igazából nem az ideális fókusztávot keresem, a 18-135 mellé akarok egy ideális optikát, amit legjobban ki tudnék használni. És ebben igazad lehet, talán legjobb választás lenne elsőre egy 24mm-es.
Kb. talán ez a legtöbbet használt fókusz. Aztán azt veszek később amit akarok speciális célokra, portré, tele, makro, stb...
Vagy kiderül, hogy nem is kell más.
Valószínű jó a meglátásod a 35mm-rel (ff) kapcsolatban, emlékszünk még, a régi kompakt gépek jórészt 35mm optikával voltak ellátva. Olvastam is régen, hogy ez volt az alap, sok régi fotóművész nem is használt mást.
Köszi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|