|
|
|
|
 |
yashicamat124g
2015-12-20 17:51:25
|
101810
|
Már nézegettem többször a 28/1.8-at. De a netes infók és a digital-pictures összehasonlításai alapján aps-c-re nem jobb, mint például a 24, 40, vagy 50 stm. Árban pedig sok egy kicsit nekem.
Igazából nem az ideális fókusztávot keresem, a 18-135 mellé akarok egy ideális optikát, amit legjobban ki tudnék használni. És ebben igazad lehet, talán legjobb választás lenne elsőre egy 24mm-es.
Kb. talán ez a legtöbbet használt fókusz. Aztán azt veszek később amit akarok speciális célokra, portré, tele, makro, stb...
Vagy kiderül, hogy nem is kell más.
Valószínű jó a meglátásod a 35mm-rel (ff) kapcsolatban, emlékszünk még, a régi kompakt gépek jórészt 35mm optikával voltak ellátva. Olvastam is régen, hogy ez volt az alap, sok régi fotóművész nem is használt mást.
Köszi. |
|
 |
theraphosa
2015-12-19 22:32:02
|
101806
|
24mm az 24 mm full frame-en. 24mm az 38,4 mm látószög cropos vázon. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2015-12-19 21:19:37
|
101805
|
A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.
Hogy melyik a leguniverzálisabb fókusztáv? Alapfix? A 35mm és az 50mm-t szokták emlegetni (full framere vetítve!) Ez amolyan örök vita, de én azok népes táborát erősítem, akik szerint a leguniverzálisabb fix a 35mm. (FF-en a 60D-nél ez ugye 21.875mm-t jelentene.)
Ennek ellenére én egy Canon EF 28mm F1.8-ba szerettem bele. Eredetileg azért vettem, hogy ezt teszem fel, ha a gyerekek fotózni akarnak, mert ezt meg bírják emelni. És a fókuszra sem olyan kényes ha egy kicsit lerekeszelem. Fényerős is. Jó darabig le se vettem, és még máig is tartana a szerelem, ha nem vettem volna egy Fujifilm X100T-t... (35mm f2.0 és szintén APSC zseniális szenzorral és képminőséggel)
A 24mm az ugye 38.4-et jelentene FF-en és szerintem az kell neked. Azt amúgy is tudjuk, "ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel" (Capa). |
|
Előzmény:
 |
yashicamat124g
2015-12-18 22:07:12
|
101791
|
Jól hangzik ez a trió, de talán évente egyet megvehetnék.
A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|