Keresés

Részletes keresés

yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 23:01:29 101800

Úgy értem, hogy ha szűk az50 mm, akkor van a 18-135. Ha 18mm-t használom, akkor általában nagyobb mélységélesség kell, hogy a helyiségben több távolságra levő dolgok is élesek legyenek. Ha erre van szükség. Arról nem is álmodom, hogy 18mm és nagyfényerejű obim legyen. a erre volna zükségem. Bocs a fogalomzavarért.

 

o0-0o Creative Commons License 2015-12-18 22:49:29 101798

a megoldás 6D vagy 5DIII ;) (fényerő helyett magas ISO)

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2015-12-18 22:41:24 101796

Kellene a nagy fényerő, meg a nagyobb mélységélesség is?

Ez a kettő kicsit üti egymást.

 

Előzmény:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 22:36:16 101795

Van rendszervakum, de nem mindenhol illik, és nem is akarom használni minden esetben, például az említett karácsonyi műsoron szépek voltak a meglévő fények, nem akartam "belerondítani", Illetve a kicsiket nagyon megzavarja a szereplésben, ha arcon villogatom őket. De egyéb helyeken, pl. templomok, vagy más , kirándulásokon megtekintett épületbelsőket sem szoktam vakuzni, az ablakon bejövő fényekkel gazdálkodok.

Itthon szoktam portrézgatni, tehát az 50mm nem rossz azért. De a 18-135 is nagyon jól szerepel, persze indirekt vakuzok itthon.

Illetve ha kell, akkor a 18 mm már sok mindent lát, és itt 3,5-ös blendét tudok használni ha kell, de általában itt meg nagyobb mélységélesség kell.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!