Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-12-18 22:41:24 101796

Kellene a nagy fényerő, meg a nagyobb mélységélesség is?

Ez a kettő kicsit üti egymást.

 

A hozzászólás:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 22:36:16 101795

Van rendszervakum, de nem mindenhol illik, és nem is akarom használni minden esetben, például az említett karácsonyi műsoron szépek voltak a meglévő fények, nem akartam "belerondítani", Illetve a kicsiket nagyon megzavarja a szereplésben, ha arcon villogatom őket. De egyéb helyeken, pl. templomok, vagy más , kirándulásokon megtekintett épületbelsőket sem szoktam vakuzni, az ablakon bejövő fényekkel gazdálkodok.

Itthon szoktam portrézgatni, tehát az 50mm nem rossz azért. De a 18-135 is nagyon jól szerepel, persze indirekt vakuzok itthon.

Illetve ha kell, akkor a 18 mm már sok mindent lát, és itt 3,5-ös blendét tudok használni ha kell, de általában itt meg nagyobb mélységélesség kell.

Előzmény:
theraphosa Creative Commons License 2015-12-18 22:14:37 101793

Beltérben szűk az 50, ha csak nem portrézni akarsz. 50 1.4 1.8-tól már használható. Rendszervakun nem gondkódtál?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!