Keresés

Részletes keresés

yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 22:36:16 101795

Van rendszervakum, de nem mindenhol illik, és nem is akarom használni minden esetben, például az említett karácsonyi műsoron szépek voltak a meglévő fények, nem akartam "belerondítani", Illetve a kicsiket nagyon megzavarja a szereplésben, ha arcon villogatom őket. De egyéb helyeken, pl. templomok, vagy más , kirándulásokon megtekintett épületbelsőket sem szoktam vakuzni, az ablakon bejövő fényekkel gazdálkodok.

Itthon szoktam portrézgatni, tehát az 50mm nem rossz azért. De a 18-135 is nagyon jól szerepel, persze indirekt vakuzok itthon.

Illetve ha kell, akkor a 18 mm már sok mindent lát, és itt 3,5-ös blendét tudok használni ha kell, de általában itt meg nagyobb mélységélesség kell.

A hozzászólás:
theraphosa Creative Commons License 2015-12-18 22:14:37 101793

Beltérben szűk az 50, ha csak nem portrézni akarsz. 50 1.4 1.8-tól már használható. Rendszervakun nem gondkódtál?

Előzmény:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 22:07:12 101791

Jól hangzik ez a trió, de talán évente egyet megvehetnék.

A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!