Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-12-19 21:19:37 101805

A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.

 

 

Hogy melyik a leguniverzálisabb fókusztáv? Alapfix? A 35mm és az 50mm-t szokták emlegetni (full framere vetítve!) Ez amolyan örök vita, de én azok népes táborát erősítem, akik szerint a leguniverzálisabb fix a 35mm. (FF-en a 60D-nél ez ugye 21.875mm-t jelentene.)

 

Ennek ellenére én egy Canon EF 28mm F1.8-ba szerettem bele. Eredetileg azért vettem, hogy ezt teszem fel, ha a gyerekek fotózni akarnak, mert ezt meg bírják emelni. És a fókuszra sem olyan kényes ha egy kicsit lerekeszelem. Fényerős is. Jó darabig le se vettem, és még máig is tartana a szerelem, ha nem vettem volna egy Fujifilm X100T-t...  (35mm f2.0 és szintén APSC zseniális szenzorral és képminőséggel)

 

A 24mm az ugye 38.4-et jelentene FF-en és szerintem az kell neked. Azt amúgy is tudjuk, "ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel" (Capa).

theraphosa Creative Commons License 2015-12-18 22:14:37 101793

Beltérben szűk az 50, ha csak nem portrézni akarsz. 50 1.4 1.8-tól már használható. Rendszervakun nem gondkódtál?

A hozzászólás:
yashicamat124g Creative Commons License 2015-12-18 22:07:12 101791

Jól hangzik ez a trió, de talán évente egyet megvehetnék.

A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.

 

Előzmény:
theraphosa Creative Commons License 2015-12-18 21:54:59 101789

24 2.8 STM-el, 50 1.4-el és 100 2.0 sorral nem nyúlnál mellé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!