|
|
|
|
 |
Törölt nick
2015-12-19 21:19:37
|
101805
|
A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.
Hogy melyik a leguniverzálisabb fókusztáv? Alapfix? A 35mm és az 50mm-t szokták emlegetni (full framere vetítve!) Ez amolyan örök vita, de én azok népes táborát erősítem, akik szerint a leguniverzálisabb fix a 35mm. (FF-en a 60D-nél ez ugye 21.875mm-t jelentene.)
Ennek ellenére én egy Canon EF 28mm F1.8-ba szerettem bele. Eredetileg azért vettem, hogy ezt teszem fel, ha a gyerekek fotózni akarnak, mert ezt meg bírják emelni. És a fókuszra sem olyan kényes ha egy kicsit lerekeszelem. Fényerős is. Jó darabig le se vettem, és még máig is tartana a szerelem, ha nem vettem volna egy Fujifilm X100T-t... (35mm f2.0 és szintén APSC zseniális szenzorral és képminőséggel)
A 24mm az ugye 38.4-et jelentene FF-en és szerintem az kell neked. Azt amúgy is tudjuk, "ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel" (Capa). |
|
 |
theraphosa
2015-12-18 22:14:37
|
101793
|
Beltérben szűk az 50, ha csak nem portrézni akarsz. 50 1.4 1.8-tól már használható. Rendszervakun nem gondkódtál? |
|
A hozzászólás:
 |
yashicamat124g
2015-12-18 22:07:12
|
101791
|
Jól hangzik ez a trió, de talán évente egyet megvehetnék.
A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.
|
|
Előzmény:
 |
theraphosa
2015-12-18 21:54:59
|
101789
|
24 2.8 STM-el, 50 1.4-el és 100 2.0 sorral nem nyúlnál mellé. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|