|
|
|
|
 |
bestpixel
2015-12-14 12:59:55
|
15284
|
Inkább az 50/1,8-ast javasolnám, ami kifejezetten jó portréobjektívnek, főleg babákhoz (nem kell villanó vaku). Ha érdekel, keress meg, kifejtem bővebben mire érdemes figyelni ilyenkor, most nincs elég idő erre (a te címed nem publikus). |
|
 |
Jahno
2015-12-14 10:40:07
|
15281
|
Szerintem még ne vegyen, teljesen jó az a 18-105.
85mm-en meg nem tudom, de egy átlagos szobába alig fog beférni vele. És jöhet majd a vakus/lámpás csoportba is eszet osztani a tapasztalatokról :-P |
|
 |
bmwr12
2015-12-14 09:50:38
|
15280
|
Szia!
Szvsz a 18-105 igazán kiváló darab a célra (még vakuzás! nélkül is), később a tapasztalatokat mérlegelve lehetne bővíteni.
Igazán részletesen a Nikonos topikokban kaphatsz érdemi infót a két obi közötti választáshoz. |
|
A hozzászólás:
 |
Krisztián Marlok
2015-12-14 09:38:02
|
15279
|
Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik. De ti profiknak tűntök!
A feleségem most szeretne beletanulni a baba portré fotózásba.
Van egy Nikon D-5100-s gépe 18-105-s obija.
Most szeretne venni egy fix 50mm-s 1.8g,vagy 85mm-s 1.8g obit.
Árban nagy a különbség vszinüleg minőségben is.
Melyiket érdemes megvenni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|