|
|
|
|
 |
bmwr12
2015-12-14 08:17:39
|
15277
|
Egy infót fűznék a hozzászólásod tartalmához.
A korai FED gépek bázistávja rövidebb volt (- 0,2m/m), ez jellemző a 26M darabokra is.
A kínai adapterek többsége becsületesen úgy van készítve, hogy "átesik" a végtelenen a látkép, rövidebben egy -két tizednyivel. A felhasználó mérlegelhet a fókuszálásnál. |
|
 |
RolvanDen
2015-12-14 08:16:13
|
15276
|
Jobban átgondolva azt még azért hozzátenném, hogy a zorkival nem fotóztam, tehát a távmérő is lehet pontatlanul beállított. Ott inkább ez lehet a gond. |
|
A hozzászólás:
 |
RolvanDen
2015-12-14 07:59:49
|
15275
|
Ha Industar 26m végtelent ad az adapterrel, akkor a többi távmérős objektívvel is jónak kell lennie. 28.80mm a pontos bázistáv, ez nem mindig szokott sikerülni a szovjeteknek, egy szervizkönyv szerint, ha jól emlékszem a megengedett tűrés mértéke maximum +-0.05mm lehet. Nekem is egy olcsó kínai adapter van és tökéletes. Viszont a végtelenem az minden obinál kicsit máshol van, mint a skála jelzi, általában kicsit előbb, ez jelen van zorkinál ugyanúgy, mint az adapternél is. Ennyire volt pontos a szovjet gyártás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|