|
|
|
|
 |
bestpixel
2015-12-14 12:19:22
|
15282
|
Jó adaptert használok (M42-es is van, az értelemszerűen sokkal mélyebb), M39-ről van szó végig. A NEX és E bajonett (és a bázistáv.) egy és ugyanaz, csak a képformátum más:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance .
Épen ez a probléma, hogy ezzel az adapterrel is ugyanúgy kéne működni az összes orosz obimnak (amiről szó van). |
|
A hozzászólás:
 |
Jahno
2015-12-14 01:16:05
|
15274
|
Elolvastam újra és értelmeztem, a Sony adapter vacak és kész, nem is M42es bázistávoshoz való, mert akkor olyan mély lenne, mint az M42 átalakítód. Vagy csak kicsi kínai megoldotta, ahogy éppen gondolta, de lehet csak NEXre kellene tenni azt a NEX adaptert, inkább annak nézz utána, hogy az A7 és a NEX távolság miben különbözik. |
|
Előzmény:
 |
bestpixel
2015-12-13 21:32:42
|
15267
|
Ahogy megnéztem a Jupiter-9 obit, azt vettem észre, hogy L39-micro4/3 adapterrel Oly PEN-en volt végtelen, de M39-SonyNEX adapterrel Sony A7-en pedig nem. A 39-es menet mindkét adapteren metrikus(nak néz ki: nem szorul az obi). Az adapterrel lehet a gond? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|