|
|
|
|
 |
pagrus
2015-12-13 23:21:46
|
15272
|
Akkor az az adapter hibás. Jó adapterrel pl. a 2/85-ös Jupiter hajszál pontos.

|
|
 |
Jahno
2015-12-13 23:10:13
|
15271
|
Ebbe mindig jól belekeveredünk, csak azt felejtjük el, hogy ami vékony kis gyűrű az M42 menetre rámegy és másik fele az M39re, annál még pöcsölős a bázistáv. Jupiter 8ast beletekertem a K100Dbe, aztán lett is vagy 10mm-es közepont meg végtelen együtt :-D |
|
 |
syssy48
2015-12-13 22:35:38
|
15270
|
Egy ilyen gondra használom én a 39-42 átalakítót és M42-es adapterrel tökéletes a nexen. |
|
A hozzászólás:
 |
bestpixel
2015-12-13 22:00:04
|
15269
|
Mindkét adapter nagyjából azonos méretű, a Sony kicsit, kb. 1 mm-el hosszabb/magasabb. Az M42 jóval hosszabb, tehát nem erről lehet szó. Utánanézek a Sony NEX és a micro4/3 bázistávolságoknak... |
|
Előzmény:
 |
nemethla
2015-12-13 21:49:18
|
15268
|
Nem, így kell lennie. A Leica M39 bázistávolsága más, mint a másiknak, az valszeg az M42-vel azonos, tükrös M39 -re van méretezve. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|