|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-12-07 19:52:09
|
4785
|
| helló. Mind a vietnami mind a vad disznó eléggé vad fajta,keresztezve inkább vadhus jellege lesz. Nem jellemzó a keresztezésük hacsak nem e miatt,vagy spontán összepárzottak. A kanlott sertést herélés után ajánlott pár hónapig még hizlalni hogy elveszitse jellegzetes kanpézsma szagát a hus. Minél késóbb került ivartalanitásra annál tovább tart a szagmentesités. Azt jó tudni a kanszagról hogy ez a tömény illat csak hőhatására jön elö a husból de akkor borzalmas. Kolbásznak,füstölt árunak gyakran elsozzák a kant is de ez lelkiismeretlenség. |
|
 |
kisbaknyúl
2015-12-07 19:43:33
|
4784
|
szia
szerintem azért keresztezik a vietnámit a vaddal hogy kevesebb zsir legyen rajta nekem is egy ielyen kanom van kb 80 km most akarom ki heréltetni és húsvétra levágni a régi őregek 40 nap várakozási időt mondanak a herélés után ezt mindenképpen meg kéne várni és igen érdemes hizlalni szerintem mert sokat feltud szedni magára az esetemben húsvétig én számitok egy 100-120 kg között
további szép estét
ez az én meglátásom |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2015-12-07 19:18:34
|
4782
|
Üdvözlet mindenkinek !
Teljesen új vagyok a témában , és ezért rögtön volna egy nagyon "okos" kérdésem.Illetve kettő.Az első , hogy a vietnámi sertést miért keresztezik vaddisznóval?
Màsodik ; ha egy ilyen kanlott sertésem volna , herélés után mennyi idő múlva lesz oké a húsa?
Vagy érdemesebb tovább hízlalni?
Válaszokat előre is köszönöm!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|