|
|
|
|
 |
kalács10
2015-11-18 13:53:53
|
4773
|
Köszi a választ amugy szárazon etetek majd kuki búza árpa darával és ha lesz moslék akkor adok ha nem akkor nemkapnának. |
|
A hozzászólás:
 |
Xaxonos
2015-11-18 13:05:51
|
4772
|
| bocs,az lemaradt hogy az 1kg az napi adag,tehát ezt osszd el 3 szor vagy amennyiszer etetsz. S jó ha tudod a disznok szeretik ha kb mindig ugyanabban az idöpontban kapnak enni,s ha takarmányt váltasz akkor azt mindig fokozatosan tedd majd. |
|
Előzmény:
 |
Xaxonos
2015-11-18 12:57:37
|
4771
|
| üdv. 30kgos sulyig az éltötömeg 2-3 százaléka,30kg tól 4 százaléka. Tehát kb 1kg dara de ez mindenképp függ a takarmány minöségétöl és némi képp a fajtától is. Legjobb ha kitapasztalod,vigyázni kell nehogy túl etess mert könnyen ödémát kapnak,de fejlődniük is kell tehát ne éhezzenek. Én olyan 50kg os korig inkább csak süldö táppal etetném aztán fele fele,táp és dara. Attól is függ adsz e moslékot vagy szárazan esetleg forrázva etetsz. Kb 120kilós korig,kb 400kg takarmány elfogyasztása az átlag. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|