Szia! Én személy szerint nem igazán hiszek az olcsó malacban, bár elég nagy az árkülönbség olcsó és olcsó malac között az ország területein. Hajdú-Biharban a 8ezer ft-os malac olcsónak mondható, nyugati régióból hallottam 3000ft-os malacot is... Mivel én sertéstelepről hozom a malacokat így 12000ft+áfát fizetek ki értük, de volt olyan, hogy 15000+áfát fizettem. Sokkal drágább, de 100%-ban hozzák az elvártakat. A vágóhíddal úgymond folyamatos szerződésben vagyok, így nekem nem fér bele az, hogy 10-20db-ot 2-3 héttel tovább kelljen tartani bármilyen öröklött hiba miatt, gondolok itt akár a sérvre. Illetve nem sok magánszemély tudná előállítani azt a mennyiségű malacot amire nekem szükségem van, főleg nem háromszor egy évben.
120kg-os átlaggal adom a hízókat, azért kapok ~45300 jó magyar forintot. Malac 12600, takarmány ~18500, egyéb költség 1000ft, összesen ~32100, így megmarad ~13000 ft darabonként. "Nem sok", de a lényeg itt is a mennyiség. Ha a helyed megvan akkor azt érdemes kihasználni, hisz majdnem mindegy, hogy 5 vagy 25 hízód van, nem igényel sokkal több munkát, az viszont nem mindegy, hogy 5x vagy 25x kapsz 13000ft-ot.
Az nagyon jó, ha ismerősöd megkeveri ingyen, nekem a saját keverő 1000ft-ot jelentett minden q-án.
Úgy gondolom, hogy ma Magyarországon megéri sertéstartással foglalkozni.
Remélem tudtam segíteni! |