|
|
 |
d4y
2015-11-06 20:49:07
|
4744
|
Az hogy mi rákkeltő és mi nem... minden szerves és szervetlen anyag rákkeltő. Csak az nem mindegy, hogy mi mennyire és az, hogy a benne lévő egyéb anyagok ezt mennyire kompenzálják. Egy volt miniszterelnök szavaival élve "nem hazudtunk, csak nem bontakoztattuk ki a teljes igazságot" "Egészséges étkezés", nem azt jelenti, hogy minden káros anyagot kizársz, max azt, hogy megpróbálsz. Megválogatod, hogy mit és honnan vásárolsz vagy esetleg rászánod az időd és saját magadnak megtermeled. Én pl a húst, a zöldséget és a gyümölcsöt saját magam állítom elő. Helyem van, időt tudok ráfordítani kész. Cukrot nélkülözöm, sót nagyon kicsi mennyiségben használok.. Illetve fogyasztok táplálék kiegészítőket.
Ott vannak pl a vegetáriánusok, nagy tévhitben vannak mivel a vitaminok között sok olyan van ami csakis zsiradékban oldódik.
Na de ez a topic nem erről szól.
Koncentrátum Nyilván tartalmazza, nem is állítottam az ellenkezőjét, de mégis egy sokkal gyengébb dologról beszélünk.
Saját és vágóhíd részére ugyan azt a fajtát használom. mnfxlapály koca yorkshirerel rakva. Kiválasztom a legszimpatikusabbat. Kukorica, napra, búza, árpa és moslék. Kora és súlya változó, pontosan amiatt, hogy a többivel együtt hozom. 160-180kg között szokott lenni. Azt, hogy mennyi takarmányba kerül a hizlalása megmondom őszintén lövésem sincs. Itt nem a profit a lényeg ezért nem számolom. Egyébként mindig vágok hozzá egy mangalicát is 1q körülit.
Szóját 10000Ft-ért vettem legutóbb.
|
|
A hozzászólás:
 |
zoli1437
2015-11-06 20:18:02
|
4743
|
http://velvet.hu/elet/2015/11/06/olyan_egeszsegesen_etkezett_hogy_leallt_a_menstruacioja_hullani_kezdett_a_haja/
"Élni életveszélyes"
A neten keresgélve úgy tűnik nem az a ritka, ha valamiben benne van, hanem ha nincs.
Azt már be sem linkelem, hogy éppen lehetséges rákkeltőnek nevezték a sertéshúst mindentől függetlenül.
Ha semmit nem eszel amit valaki egészségtelennek nevez éhen halsz.
Ennyit az egészségről.
Szerintem a koncentrátum tartalmazza a szóját és premixet. A minimális meg nem konkrét szám.
De még csak ez sem érdekes.
Konkrétan a te saját részre hizlalt hízód érdekel.
Hogy néz ki az a hízó amit saját részre hizlalsz évről évre.
Milyen fajtájú?
Milyen takarmányt fogyaszt?
Mennyi idős korban, milyen súlyban vágod?
És még egy más irányú kérdés, ha már benne vagyok:
Mennyiért veszed a szóját? (nettó+ÁFA) |
|
Előzmény:
 |
d4y
2015-11-05 23:14:30
|
4742
|
Az, hogy valamit belekevernek az élelmiszerbe még nem jelenti azt, hogy az nem káros, lásd tartósítószer. Magyarországon elég egyszerű bármilyen élelmiszert engedélyeztetni. Németországban az élelmiszerek 85%-a minimálisan vagy egyáltalán nem tartalmaz természetes anyagot. Japánban nem is tudom mi lehet ez a szám....
A kukoricán nevelt hízón azt értem amikor se premixet, se szóját és koncentrátumot is csak minimális mennyiségben használnak. Szóval kukorica, búza, árpa, napra, zöld stb-stb. Az "alap" növények. Az egyik ismerősömnek van 6 db süldője, júniusban vette, ő csak minimális koncentrátumot használ. Én májusban vettem az előző csapatot, szeptember 3-án eladtam, 7-én hoztam a mostani csapatot. Az ő legnagyobbja olyan 80kg körül mozog, nekem van már benne 100kg-os is.
Amint mondtam, ha megfizetnék a szója mentes lassú hizlalást akkor azt választanám. Sajnos ez nem így van, szóval tovább "pumpálom" a sertést. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|