|
|
|
|
 |
zoli1437
2015-11-06 20:18:02
|
4743
|
http://velvet.hu/elet/2015/11/06/olyan_egeszsegesen_etkezett_hogy_leallt_a_menstruacioja_hullani_kezdett_a_haja/
"Élni életveszélyes"
A neten keresgélve úgy tűnik nem az a ritka, ha valamiben benne van, hanem ha nincs.
Azt már be sem linkelem, hogy éppen lehetséges rákkeltőnek nevezték a sertéshúst mindentől függetlenül.
Ha semmit nem eszel amit valaki egészségtelennek nevez éhen halsz.
Ennyit az egészségről.
Szerintem a koncentrátum tartalmazza a szóját és premixet. A minimális meg nem konkrét szám.
De még csak ez sem érdekes.
Konkrétan a te saját részre hizlalt hízód érdekel.
Hogy néz ki az a hízó amit saját részre hizlalsz évről évre.
Milyen fajtájú?
Milyen takarmányt fogyaszt?
Mennyi idős korban, milyen súlyban vágod?
És még egy más irányú kérdés, ha már benne vagyok:
Mennyiért veszed a szóját? (nettó+ÁFA) |
|
A hozzászólás:
 |
d4y
2015-11-05 23:14:30
|
4742
|
Az, hogy valamit belekevernek az élelmiszerbe még nem jelenti azt, hogy az nem káros, lásd tartósítószer. Magyarországon elég egyszerű bármilyen élelmiszert engedélyeztetni. Németországban az élelmiszerek 85%-a minimálisan vagy egyáltalán nem tartalmaz természetes anyagot. Japánban nem is tudom mi lehet ez a szám....
A kukoricán nevelt hízón azt értem amikor se premixet, se szóját és koncentrátumot is csak minimális mennyiségben használnak. Szóval kukorica, búza, árpa, napra, zöld stb-stb. Az "alap" növények. Az egyik ismerősömnek van 6 db süldője, júniusban vette, ő csak minimális koncentrátumot használ. Én májusban vettem az előző csapatot, szeptember 3-án eladtam, 7-én hoztam a mostani csapatot. Az ő legnagyobbja olyan 80kg körül mozog, nekem van már benne 100kg-os is.
Amint mondtam, ha megfizetnék a szója mentes lassú hizlalást akkor azt választanám. Sajnos ez nem így van, szóval tovább "pumpálom" a sertést. |
|
Előzmény:
 |
zoli1437
2015-11-05 19:53:03
|
4741
|
Mókás. Én védem a szóját és te eteted a többet. (Nálam most 7,5%-nál többet nem kapnak.)
Elléstől 6-7 hónapra így is elkészülnek. Utolsó két szállításnál így is hozták az S-t átlagban.
Nem gondolom, hogy a szója rontott volna bármilyen tulajdonságukban.
Ha jól tudom direktben is keverik élelmiszerekhez.
Azt részleteznéd mit értesz "kukoricán" neveltnek.
Szerintem a kukorica és szója nem zárja ki egymást (sőt több kukoricát etetek mint szóját), viszont van aki csak tiszta kukoricában utazik.
A "kukoricán" neveltek mennyi időre, milyen súlyban vágódnak? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|