|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-11-05 18:52:21
|
4740
|
| Jo estét. Dehogy veszekszünk a szóján! Csak megosztjuk a tapasztalatokat. Ha vita is,jótékony vita. :) |
|
A hozzászólás:
 |
Palko83
2015-11-05 18:36:39
|
4739
|
Orulok h egyezik a velemenyunk.ha nekem is fo jovedelmem volna es a leheto legnagyobb profitot szeretnem megszerezni biztos alkalmaznan a szojat foleg ugy h sajat csaladon belul termeljuk is de evi kb 20 30 malac hizlalasaval nem alkalmazom.
a lenyeg h nem erdemes ezen veszekedni.
udv nektek |
|
Előzmény:
 |
d4y
2015-11-05 17:32:18
|
4738
|
Pontosan erről beszélek. Kis tételben nélkülözhető a szója, nagy tételben viszont nem igazán. Illetve kérdés az is, hogy a hizlalás mellék vagy fő jövedelmet képez -e. Nyilván akiknek mellékjövedelmet képez azok nem használják azt a technológiát amit a nagyok, legalábbis nagy többségben. Azt viszont cáfolom, hogy a hizlalás nem gazdaságos. Megfelelő malac, takarmány, klíma, ivóvíz, odafigyelés és tudás birtokában igen szép profitot lehet kitermelni a sokak által kevésnek mondott 375ft+áfa/kg felvásárlási áron. Persze a lényeg itt is a létszám, nem mindegy, hogy 10 vagy 100. Félre ne értsen senki, nyilván én sem tudok mindent, sőt közel se... és biztos van még olyan dolog amin csiszolni lehetne az alkalmazott technológiámon. Ezt megpróbálom folyamatos képzéssel elérni, egyszer talán sikerül...:) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|