Sziasztok !
Nem vagyok egy nagy fórumozó,de gondoltam megosztom veletek az én maine coon-os történetem.
Tavaly késő ősszel távozott el szegény macsom,akit Marci/pán/nak hívtak.
Ő 7 évig volt velem,5 éves korában került hozzánk./váltak a gazdák,s nem volt hely szegénynek/
Ő egy szép hosszú szőrű török angóra macs volt,a csodájára járt mindenki.
Nyáron szinte mindig kinn,de az idő hidegebbre fordulásával mindig többet volt benn.
Igazi arisztokrata volt,ha jobban bele gondolok,ő tartott engem,nem én őt
Biztos nekem volt rendelve,mert legalább annyira imádta az autókat,motorokat,mint én.
Egyszer mikor itt volt a haverom,s beszélgettünk,ő egyszer csak helyet foglalt a Harley ülésén...De millió dolgot mesélhetnék még...Miután nem lehetett meggyógyítani,sajnos el kellett altatni.
Kopasz,marcona pasi létemre,hetekig sírtam utána,de most is még 1 év elteltével naponta eszembe jut.
Aztán hogy,hogy nem,elkezdetem nézni a neten a cicákat.
A maine coon régebben is az egyik kedvenc volt,s az egyik hirdetési oldalon rá akadtam egyre.
Őszintén szólva a mai napig úgy érzem néha,hogy ezzel megcsaltam marci emlékét... :(
A szokásos ár negyedéjért hirdették egy Pest melletti kis faluban.(1 éves volt akkor)
Nézegettem,nézegettem,s karácsony után úgy döntöttem,hogy bele vágok. /akkor még nem tudtam kit veszek magamhoz :))) /
Elmentem,megnéztem a cicust,s haza autókáztunk.
A kis pofiját nézegetve beugrott egy név: Bendegúz.
Azóta így hívom,ez lett az új neve.
Elkezdtünk ismerkedni,próbáltam etetni,de jó darabig nem ment,amíg rá nem találtam az ennek a fajtának való száraz tápra. Azzal jól el van hál Isten.
Hatalmas fazon,imád bújócskázni,bármivel el játszik,s persze hajnal négykor húzza le rólam a takarót,s
pofozgat,hogy keljek.
Egyszerűen kikészíti az embert sokszor,de nem lehet nem imádni.
Van olyan amikor bekattan,olyankor úgy hívjuk:őrült feje van,szemek tágra,fül hátra,akkor
meg sem lehet állítani.
De mindemellett nagyon szeretetéhes,bújós fajta,szinte mint ha nem is macska lenne. :)
Néha felügyelet mellett kijöhet az udvarra,de nagyon megszokta benn,sokszor simán magától vissza megy pár perc után.
Egyébként már rég rájöttem miért volt Bendi ilyen alkalmi vétel.
Simán kicsinálta az előző gazdáit. :)))
Pedig a költözésre fogták...
Hogy is mondják,ha unatkozol,vegyél maine coont. :)
De ha már elkövettem azt a hibát,hogy a gazdivá válás után olvastam el,hogy milyenek is ők,akkor meg is érdemlem,hogy felfordította a kis életemet. :)))
Még írhatnék róla sokat,a fura nyávogásról,szét kapart vizes edényről,de így is épp eléggé hosszúra sikeredett.
Üdv ! |